Diyarbakırlı Azize Ay futbolla yatıp futbolla kalkıyor

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan ve binin üzerinde spor gazetesi biriktiren Azize Ay, önemli spor olaylarını da defterine not alıyor. Ay'ın en büyük isteği Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la tanışmak

06 Şubat 2017, Pazartesi 09:45
A A

Diyarbakır'da yaşayan Azize Ay’ın 14 yaşında başlayan futbol merakı tutkuya dönüştü. Bu yaşından itibaren spor gazeteleri biriktirip önemli spor olaylarını not almaya başladı. Yıllarca bir kadın futbol takımında forma giymek isteyen Ay’a, ailesi "Kadınlar futbol oynamaz" diyerek izin vermedi.Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Ay, evlendiğinde düğün salonuna bile Fenerbahçe marşı eşliğinde girerek sarı ve lacivert renklerinde olan düğün çiçeğini kıyamadığı için atmadığını anlattı. Azize Ay'ın tek hayali bir futbol takımında oynamak ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile tanışmak.

'BÜTÜN MAÇLARI YAZIYORUM'

'BÜTÜN MAÇLARI YAZIYORUM'

Futbolla yatıp futbolla kalktığını belirten Ay, imkanı olmadığı için maç yapamadığını ancak yalnız başına antrenmanlar yaptığını belirtti. 1982 yılından beri maçları takip ettiğini belirten Ay, “Bine yakın gazete biriktirdim. Halter, boks, basketbol gibi spor dallarını da takip ediyorum. Defter de tutuyorum. Haftanın futbolcularını, gollerini yazıyorum. Yorumlar yapıyorum. Fenerbahçeliyim ama bütün futbol maçlarını yazıyorum dedi.

'İLK AŞKIM FENERBAHÇE, İKİNCİSİ EŞİM'

'İLK AŞKIM FENERBAHÇE, İKİNCİSİ EŞİM'

8 yıl önce evlendiğinde düğün salonuna Fenerbahçe marşıyla girdiğini dile getiren Ay, “Gelin çiçeği de sarı lacivertti. ‘At, at’ dediler, atmadım çiçeği. Gittiğim salon da sarı lacivertti. Eşim de saygı gösterdi bana. İlk aşkım Fenerbahçe, ikinci aşkım eşim diyebilirim. İlkokula giderken anneme ‘nöbetçiyim’ diye yalan söylerdim. Topumu önceden aşağı atardım. Oradan okula gider top oynardım. Topla yatıp topla kalkardım.

'Futbol, futbol, futbol' diyorum. Kendimi 15 yaşında gibi hissediyorum. Spor yaptığım için dinç hissediyorum kendimi. Şimdi görev verseler bir bayan futbol takımında kalecilik bile yaparım. Daha da umudum var.

Daha önce Van Şalvarspor vardı. Gitmeye özendim. İzin vermediler. Adana Dostlukspor, Ankara Sitespor vardı. Amcam izin vermedi, gidemedim. Babamı kaybettiğim için amcam büyüttü beni. Babam Diyarbakır Bağlar Gençlik’te futbolcuymuş. Bütün özellikleri bende var. Bu merakım ondan dolayı olabilir. Annem ben uyurken topu kucağımdan alıp kaldırıyordu diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.