Doğal görünen meme estetiği mümkün mü?

Güzel göğüslere sahip olmak her kadının hayali. Çoğu kadın, küçük göğüsleri olduğu için meme büyütme ameliyatlarını tercih ediyor. Ancak meme büyütme ameliyatı sonrası doğal görünüm elde edememekten korkuyorlar. Peki meme büyütme ameliyatından sonra ilk bakışta estetik olduğu anlaşılmayan, temas edilince normal bir his veren, daha kadınsı hissetmeyi sağlayan göğüsler mümkün mü? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, doğal görünen göğüs estetiği hakkında bilgiler verdi.

20 Mayıs 2020, Çarşamba 13:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aşırı küçük ve dümdüz göğüsleri olan kadınların en fazla endişelendikleri konu, meme büyütme operasyonu sonrası doğal bir görünüm olur mu? Meme büyütme ameliyatından sonra ilk bakışta estetik olduğu anlaşılmayan, temas edilince normal bir his veren, daha kadınsı hissetmeyi sağlayan göğüsler mümkün mü? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, eğer doğru teknik ve yaklaşımla göğüsler büyütülürse, vücutla orantılı ve doğal görünümlü göğüslere sahip olunabileceğini belirtti.

Bir meme büyütme operasyonu planlanırken mevcut meme dokusunun miktarı çok önemli bir husus. Küçük göğüslü kadınlarda var olan meme dokusu, implantın türü, boyutu, şekli ve yerleştirilme biçimi çok dikkatli bir şekilde hesaplanmalıdır. Her birisinin çok özel bir şekilde planlanması gerekir. 


Meme implantının tipi nasıl olmalı?

Meme implantının tipi nasıl olmalı?

Genellikle doğal meme dokusu çok az olan kadınlara çoğunluk silikon jel implantları tavsiye edilir. Saline implantlar eğime göre doğal dalgalanmalara sahiptir, çünkü sıvı implantın içinde hareket eder ve dalgalanmalar (su dalgaları gibi) kadının küçük meme dokusunun içinde kolayca hareket edebilir. Özellikle öne eğilme ya da aşırı eğilme sırasında oldukça belirgin bir hal alır. Silikon jel ise aha yoğun bir sıvı olduğu için bu implantlar dalgalanmaya daha az yatkın.

İmplant nasıl yerleştirmeli?

İmplantlar pektoralis kasın üzerine ya da altına yerleştirilebilir. Plastik cerrahların çoğu, daha az doğal meme dokusu olan kadınlar için yumuşak doku ve kas kaplama açısından submuscular yerleştirme önerilir. Eğer saline implantlar kullanılırsa, bu yerleşim dalgalanmaların görünme şansını azaltır.


İmplantın boyutu nasıl olmalı?

İmplantın boyutu nasıl olmalı?

Eğer kullanılacak implant doğal memenin boyutundan daha geniş ise, implantın görünür olma ihtimali daha fazla olur. İşte bu yüzden muayene ve ameliyatın planlanması esnasında meme dokusu genişliği ve göğüs kafesi genişliği doğal bir meme görünümünü verecek implant boyutunun hesaplanmasına yardımcı olur. Vücut ile uyumlu boyut ve profildeki mütevazı implantlar genellikle minimum meme dokusu olan ince kadınlarda en doğal görünümlü sonuçları verir. İmplant ne kadar büyük olursa, doğal görünüme olasılığı da o kadar düşük olur. 

İşte bu yüzden plastik cerrahınızın size vereceği meme implantı tavsiyelerini dikkate almak çok önemlidir. Plastik cerrahınız size en uygun boyut, şekil, tür ve yerleştirme biçimini önerecektir. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 40 yaş altı kadınlarda sık görülüyor: Nabızsızlık