Doğal mucize aloe verayı kullanabileceğiniz yerler

Aloe vera, evde kolayca yetiştirebileceğiniz bitkilerin başında geliyor. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde de son derece faydalı. İşte güzellik ve sağlık konusunda doğal yöntemlere güvenenler için aloe veranın faydaları...

13 Temmuz 2018, Cuma 15:27 Son Güncelleme:
A A
Diş Sağlığında Etkilidir

Diş Sağlığında Etkilidir

İyi bir antiseptik olan aloe vera diş iltihaplarında oldukça etkilidir. Aloe veranın jeli ile haftada 2 kez dişlerinizi fırçaladığınızda ağızdaki iltihapları giderir, ağız kokusunu engeller.

Hastalıklara Karşı Koruyucudur

Hastalıklara Karşı Koruyucudur

Yapılan araştırmalarda aloe verayı çayını düzenli olarak tüketmenin bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve kalp damar hastalıklarına karşı koruyucu olduğu ispatlanmıştır.

Yanıklarda Etkilidir

Yanıklarda Etkilidir

Yanık olan bölgeye uygulayacağınız aloe vera, yanığın iyileşmesini hızlandırır, iz kalmasını engeller.

Sindirim Sistemini Rahatlatır

Sindirim Sistemini Rahatlatır

Sabahları limonlu su içine karıştıracağınız 1 tatlı kaşığı aloe vera, sindirim sisteminizi rahatlatır, mide ve bağırsak sorunları ile savaşmanıza sebep olur.

Kepek, egzama gibi cilt sorunlarınız varsa saç derinize aloe vera jeli ile masaj yapıp yıkadığınızda saçlarınızın güçlendiğini ve cildinizin iyileştiğini fark edeceksiniz.

Muhteşem Bir Makyaj Bazıdır

Muhteşem Bir Makyaj Bazıdır

Yüzünüzü nemlendirdikten sonra makyaj öncesinde uygulayacağınız aloe vera jeli makyajınızın gün boyunca yüzünüzde kalmasını sağlayacaktır.

Selüliti Azaltır

Selüliti Azaltır

Aloe vera jeli ile cildinize düzenli olarak masaj yapmak, selülitlerinizin azalmasını sağlayacaktır.

Zayıflamada Etkilidir

Zayıflamada Etkilidir

Sabahları düzenli olarak içeceğiniz limonlu aloe vera çayı zayıflamanıza ve toksinlerden arınmanıza yardımcı olur.

Yağlı Ciltleri Düzene Sokar

Yağlı Ciltleri Düzene Sokar

Aşırı yağlı cildinizden şikayetçiyseniz aloe vera bitkisi size iyi gelecektir. Yüzünüze masaj yaparak sabah ve akşam uygulama ile birlikte aloe vera içeren temizleme jeli sayesinde cildinizdeki sebumun düzene girdiğini ve eskisi kadar yağlanmadığını göreceksiniz.

Yaşlanma Etkilerini Azaltır

Yaşlanma Etkilerini Azaltır

İçeriğindeki kolajen sayesine yüzünüze gece yatmadan önce masaj yaparak uygulayacağınız aloe vera, yaşlanma etkileri ile savaşmanıza yardımcı olacaktır.

Akne Oluşumunu Engeller

Akne Oluşumunu Engeller

İltihap üzerinde etkili olması sebebiyle aloe vera akne oluşumunu da engeller. Cildinize düzenli olarak aloe vera bitkisi ile maske yaptığınızda akneli cildinizin düzeldiğini fark edeceksiniz. Sivilcelerinizin üzerine direkt olarak uyguladığınız aloe vera da sivilcenizin kolayca kurumasını sağlayacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ona delice aşık olduğunuzun 8 işareti