Doğalgaza zam geliyor

Doğalgaza zam geliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaza zam yapılacağının sinyalini verdi

10 Mart 2012, Cumartesi 10:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Şanlıurfa'da düzenlenen DEDAŞ bölge toplantısının ardından Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Burada Ak Parti Şanlıurfa milletvekilleri ve partililer tarafından karşılanan Yıldız, daha sonra basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin, “Benzine zam geldi, doğalgaza da zam gelir mi?” şeklindeki sorusu üzerine Yıldız, bu yıl olumsuz hava koşulları ve çok sert geçen kışa rağmen herhangi bir sorun yaşanmaması için çabaladıklarını söyledi.

"ŞU ANA KADAR HİZMETLERİ DÜŞÜNDÜK AMA..."

Kar ve yağmurun bereket olduğunu ve bu yağışlarla aynı zamanda barajların da dolduğunu ifade eden Yıldız, şöyle konuştu: “Şu ana kadar biz doğalgaz zammından daha ziyade vereceğimiz hizmetleri düşündük, ama takdir edersiniz ki ham petrolün fiyatı son aylarda çok fazla arttı, bunlar bizim hoşlanmadığımız şeyler.

Bölgemizdeki siyasi olumsuzluklar, siyasi istikrarın sıkıntıya uğraması, 'Arap Baharı'nın getirdiği yükler enerji sektörüne olumsuz yansıyor. Dolayısıyla dünyanın bize bu manada yük olduğunu görüyoruz.

Ham petrolün hemen hemen yüzde 92'sini ithal eden, doğalgazın da yüzde 97,5'ini ithal eden bir ülke olarak da ham madde fiyatlarının, döviz fiyatlarının artmış olmasından hoşlanmadığımızı bir kez daha belirtmek isterim.” 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul’da tam kapanmada 344 bin 785 aileye 1100’er lira yardım yapıldı