Doğan Holding'den 21 milyon lira kâr

Doğan Holding'den 21 milyon lira kâr

29 Ağustos 2009, Cumartesi 10:32
A A
Doğan Holding'den 21 milyon lira kâr

Doğan Holding yılın ilk altı ayında 21 milyon lira kâr elde ettiğini açıkladı. Açıklamada grubun, yılın ilk yarısında net satış gelirlerinin 4.7 milyar lira, faiz, amortisman ve vergi öncesi kârının 226 milyon lira, azınlık payları sonrası net dönem kârının 21 milyon lira olarak gerçekleştiği bildirildi.

Yılın ilk aylarında belirgin hissedilen durgunluk ortamının, ilk yarı sonuçlarını olumsuz etkilediği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Buna rağmen, Doğan Grubu’nun 2009 yılı ikinci üç ayında önceki döneme göre satış gelirleri yüzde 17, faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı ise yüzde 142 artmıştır. Grubun kısa vadedeki performans ölçütü piyasa payı, yüksek likidite ve operasyonel etkinliklerdir. Başta enerji ve medya olmak üzere faaliyet alanlarında lider pazar konumu korunmaktadır. Bu alanlarda yeni yatırım girişimleri ve performans grubun ana hedefleri ile uyumlu olarak sürmektidir.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.