Doğan Medya Center'da heyecan yaratan olay

Doğan Medya Center'da heyecan yaratan olay

Ankara'da, Eskişehir Yolu Söğütözü mevkiinde bulunan ve Hürriyet'in Ankara Bürosu'na da ev sahipliği yapan Doğan Media Center binasının yola bakan tarafındaki camdan dış panellerinden yedisi bugün saat 17.07'de patladı

12 Aralık 2015, Cumartesi 18:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Patlamanın dışarıdan yapılan bir müdahale nedeniyle mi, yoksa binadan kaynaklanan yapısal bir nedenle mi olduğu hususu henüz netleştirilemedi.

Geçmişte binada bazı panellerin kendiliğinden patladığı durumlar yaşanmıştı. Ankara Emniyet Müdürü Hakan Arıkan, olaydan hemen sonra Doğan Media Center’a gelerek incelemelerde bulundu.

Olay yeri inceleme, terör ve istihbarat birimleri incelemeye devam ediyor. Arıkan, çalışma sonuçlanmadan bir açıklama yapamayacağını belirtti. Arıkan “Ne olduğunu anlamamız için bize biraz zaman verin” dedi.

‘Rapor gelmeden yorum yapmak doğru olmaz'

Olaydan sonra binaya gelen Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin şunları söyledi: “Bu aşamada tek söyleyebileceğimiz husus binanın ön cephesinde, farklı katlardaki yedi ayrı cam panelin patlamış olduğudur. Patlamanın neden kaynaklandığı hususunda henüz kesinleşmiş bir bilgiye sahip değiliz. Bunun dışarıdan bir müdahaleden mi, binayla ilgili yapısal bir durumdan mı kaynaklandığı, olay yeri inceleme raporuyla ortaya çıkacak. Ankara Emniyet Müdürü ile görüştüm. Binada balistik inceleme yapılıyor ve kamera kayıtları da inceleniyor. Hazırlanacak raporu bekliyoruz. Bu rapor gelmeden bir yorum yapmak doğru olmaz.”

Emniyet yetkilileri: İlk araştırmada balistik bulguya rastlanmadı

Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Hürriyet Binası'nda yaşanan olayla ilgili araştırmaların devam ettiğini, şuana kadar yapılan incelemede herhangi bir balistik bulguya rastlanılmadığını söylediler.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ege Denizi'nde bir deprem daha