Doğduğun Ev Kaderindir ve Sadakatsiz dizilerinde kadınlar yargı dağıtıyor! Dizi Postası 21-28 Aralık

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Doğduğun Ev Kaderindir ve Sadakatsiz dizilerine bir bakalım, kadın karakterlerimiz nasıl yargı dağıtmışlar!😊 Hekimoğlu dizisinin kahramanı Timuçin Esen Twitter'da neden gündem oldu? Hazır mısınız? Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

27 Aralık 2020, Pazar 21:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çarşamba günleri ülke olarak ikiye bölündük!

Çarşamba günleri ülke olarak ikiye bölündük!

Çarşamba akşamlarının iki gözde dizisi seyirciyi ikiye böldü. Sadakatsiz’i izlesek günlümüz Doğduğun Ev Kaderindir’de kalıyor. Doğduğun Ev Kaderindir’i izlesek aklımız; canımız, üzümlü kekimiz Asya’da kalıyor. Biz Doğduğun Ev Kaderindir’den bir giriş yapalım sonra da Asya’ya bir bakış atalım. Zira Doğduğun Ev Kaderindir son bölümlerde kadına yönelik şiddet konusunda verdiği mesajlarla kocaman bir alkışı hak ediyor. Özellikle son bölümlerde Mehdi’nin eski eşi Zeynep’e sergilediği davranışlar bizi hayatımızın içinde var olan haberlerde izlediğimiz, okuduğumuz olaylarla bağdaştırıyor.

İbrahim Çelikkol, Demet Özdemir ve Engin Öztürk’ün başrollerinde yer aldığı dizide Demet Özdemir'in hayat verdiği Zeynep karakterine ne kadar kızsak da zaman zaman güçlü duruşu karşısında saygıyla eğiliyorum.

Kadının gücüne güç katmaya geldiler

Kadının gücüne güç katmaya geldiler

İşte kadınların gücü! 5 kadın var, aynı evi paylaşan. Olaylar her ne kadar Zeynep'in etrafında dönse de diğer kadın karakterlerin verdiği mesajlar da takdire şayan. Nermin hanım zaten akıllı ve mantıklı bir kadın ona sözümüz yok. Ama Sakine annemiz biraz çaresizlikten biraz da cahillikten olmayacak şeyler yaptı biliyorsunuz. Son bölümde Sakine beklenmeyecek derecede gücünü gösterdi. Ve gördük ki kadın istediği zaman kendini de çevresindekileri de koruyacak güce sahip 👏

Mehdi iyice yoldan çıktı

Mehdi iyice yoldan çıktı

İbrahim Çelikkol'un canlandırdığı Mehdi hangimizi korkutmadı ki? Anı yaşadım resmen izlerken. İbrahim Çelikkol rolünü o kadar iyi oynuyor ki Mehdi'den nefret ediyoruz izleyici olarak. Sinirden televizyonu parçalamak isteyen kaç kişiydik kim bilir?


Naz Göktan da parıldıyor yıldız gibi!

Naz Göktan da parıldıyor yıldız gibi!

Naz Göktan, Emine karakterine hayat veriyor. En iyi arkadaşı Zeynep'in eski nişanlısına gönlünü kaptırarak bir yanlışa düşse de o da kandırılan ve aldatılan bir kadın olarak duruşuyla gönlümüzü kazandı. İlk dizi deneyimini Doğduğun Ev Kaderindir'de yaşayan Naz Göktan başarılı oyunculuğuyla dikkat çekiyor. Zeynep'in sırdaşı Emine'miz her daim aklıyla hareket edip Zeynep'in kendini salmasına, yanlış yapmasına engel olmaya çalışıyor.

Gönlümüzün de "Sultan"ı

Gönlümüzün de "Sultan"ı

Hülya Duyar'a gelecek olursak... Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde bakkal Sultan karakterini canlandırıyor. Artık bakkalı yok tabii. Ama bir anne ve bir kadın olarak dimdik duruşu, eğlenceli hali ve iyimser karakteriyle gönlümüzün de "Sultan"ı oldu kendisi.

Kalbimizi kazandın Barış Bey!

Kalbimizi kazandın Barış Bey!

Barış, Zeynep'in patronu ve avukat olur kendileri. Bildiğiniz üzere Barış'a Engin Öztürk hayat veriyor. Zeynep'in Mehdi tarafından kaçırılmasıyla çılgına dönen Barış, Zeynep'i Mehdi'den kurtarmak için bütün imkanlarını kullandı.

Zeynep'le bu kadar ilgilenmesi tabii ki de sadece patronu olduğu için değildir. O bakışmalar, o gülümsemeler kalbimizi ısıttı değil mi? Havada aşk kokusu var, siz de aldınız mı kokuyu :) Tek korkum Barış'ın kardeşi Selçuk...

Umarım iki kardeş Zeynep'e aşık olmaz, Selçuk-Emine aşkı Zeynep-Barış aşkına rakip olur, tatlı tatlı izleriz onları biz de.

#zeynepnerede etiketiyle TT oldu

#zeynepnerede etiketiyle TT oldu

Zeynep'in Mehdi tarafından kaçırılması ortalığı karıştırdı. Barış'ın kardeşi Selçuk'un, Zeynep'i sosyal medya aracılığıyla bulmaya çalıştığı sahneleri izlerken ##zeynepnerede etiketi de Twitter'da birinci sırada yerini aldı.

 • Verilen bir taviz, peşinden ölüm getiriyor. Kadınlar ölmek zorunda değil. Şiddetin iki türlüsü de kadını yaralar. #DoğduğunEvKaderindir #zeynepnerede
 • “Ben artık evimi aramıyorum evim benmişim zaten buldum. “ #ZeynepNerede
 • Mutlu bir sonu hak ediyorsunuz. #zeynepnerede
 • Şiddet sadece canını yakmak değil, vurmak değil ,dövmek değil .Bireyin özgürlüğünü kısıtlamak da şiddettir 
 • Şiddetin her türlüsüne karşıyız.

Bu bölümde çok güzel toplumsal mesajlar var. Bu diziden ibaret değil sadece.

Bunu yaşayan milyonlarca kadın var. #ZeynepNerede

 • #ZeynepNerede Sevmekten çok nasıl sevdiğin önemliymiş.

Barış ve Zeynep aşkı mı başlıyor?

Barış ve Zeynep aşkı mı başlıyor?

Doğduğun Ev Kaderindir 26. bölüm fragmanını da buraya bırakıp Sadakatsiz dizisine geçelim artık.


Kıskançlıktan deliren Volkan'ı keyifle izliyoruz

Kıskançlıktan deliren Volkan'ı keyifle izliyoruz

Caner Cindoruk'un hayat verdiği Volkan'ı elimize verseler bir kaşık suda boğar mıyız? Bence boğarız 😊 Şaka bir yana, fazlasıyla sinir bozucu bir karakter olarak çarşamba akşamlarını zehir ediyor bize Volkan. Neyse ki son golü her defasında Asya atıyor da, içimiz soğuyor biraz da olsa.

Asya yine yargı dağıttı

Asya yine yargı dağıttı

Cansu Dere'yi Asya olarak izlemek hayli keyifli. Hele Volkan ve Derin'e kapak olacak cevaplar veren Asya başımızın tacı. Son olaylarla sarsılan Asya bu işin içinden nasıl çıkacak merakla bekliyoruz. Neyse ki yanında psikoloğumuz Turgay Bey var!

"Volkan Bey"ler de buradaymış!

"Volkan Bey"ler de buradaymış!

Bu manzara Volkan'ı çılgına çevirdi, bizim de içimiz eridi. Saldırıya uğrayan Asya'nın yardımına arkadaşı Bahar yetişir. Ama Bahar olaya müdahil olana kadar Asya cam vazoyu saldırganın başında parçalamıştır zaten. Bu arada, Asya üst kata kaçmaya çalışırken yardım için Turgay'ı aramıştır.

Sadakatsiz 12. bölüm fragmanı yayınlandı

Sadakatsiz 12. bölüm fragmanı yayınlandı

Çarşamba gününü iple çekerken yeni bölüm fragmanını da heyecanla bir bekliyoruz, en azından bir nebze de olsa merağımız azalıyor fragmanı izleyince.

Sadakatsiz yeni bölümde neler olacak?

Polis saldırıya uğrayan Asya'nın evinde araştırma yaparken Turgay da, Asya'nın evinde kalmaya başlıyor. Kıskançlık krizine giren Volkan bu duruma büyük tepki gösteriyor. Ayrıca Asya'ya bir şey olduğunda onu aramasını söylüyor ama Asya ona cevabı yapıştırıyor yine: Birinden yardım isteyeceksem sana gelene kadar onlarca insan var!

Şimdi sen düşün Volkan!

Doğduğun Ev Kaderindir 12. bölüm fragmanını izlemeyenler varsa hala, buraya bırakıyorum.


Sadakatsiz'de "Kılıç"lar çekilecek

Sadakatsiz'de "Kılıç"lar çekilecek

Yasak Elma dizisinden ayrılan Barış Kılıç'ın Sadakatsiz dizisinin kadrosuna dahil olması herkesi sevindirdi. Ben de "Herkes"in içinde ilk sıradayım belirtmek isterim 😊

Barış Kılıç'ın ilerleyen bölümlerde Yasak Elma'ya geri döneceği iddia edilmiş ancak oyuncu iddiaları kesin bir dille yalanlamıştı. Yaşanan yeni gelişmenin ardından yakışıklı oyuncunun Sadakatsiz'in kadrosuna katıldığı ortaya çıktı. İyi ki de katıldı. Yeni bir soluk gelecek diziye.

Barış Kılıç'ın, Yeliz Kuvancı'nın canlandırdığı Bahar karakteriyle yakın bir ilişkide olacağı iddia edildi. Keşke Asya ile yakın bir ilişkide olsa! Bunu isteyen kaç kişiyiz? Tamam Turgay da iyi ama Barış Kılıç da süper olurdu hani!


Gönülsavar Cavidan!

Gönülsavar Cavidan!

Dizide yeni favorimiz Cavidan hanım. Gönül ile olan diyalogları beni benden alıyor. Tatlı tatlı laf sokmalar, çekirdek çitleyip izlemelik sahneler😊

 • Yalnızlıktan çoğalan gücün adı; Asya YILMAZ
 • 10 arkadaşım olacağına bir Cavidan'ım olsun yeter! Son görgüsüz bükücü.
 • Arkadaşlar diziye şimdilik ara veriyorum. Asya'nın herkese bedel ödettiği bölümler gelince haber verirsiniz.
 • Derinle annesini gören şeytan, emekliliğe ayrıldı.
 • Şeytan: Mesleği başkasına kaptırdık benden bu kadar. (Gönül ve Derin)
 • Seni her gördüğümde, hayatımda olmadığın için şükrediyorum.
 • Herkesin bu kıza (Derin'e) ”Azcık beynini kullan” dediğine eminim ama kanıtlayamam

Timuçin Esen TT oldu

Timuçin Esen TT oldu

Kanal D ekranlarının bir diğer iddialı dizisi Hekimoğlu heyecan yaratan bölümleriyle ekrana gelmeye devam ederken, dizinin yayınlanan son bölümüyle Timuçin Esen Twitter'da gündem oldu.

House M.D. projesinin Türkiye uyarlaması olan Hekimoğlu'nun başrollerinde Timuçin Esen, Okan Yalabık, Ebru Özkan Saban, gibi usta oyuncular yer alıyor.

Hekimoğlu'nda Ateş Hekimoğlu karakterine hayat veren Timuçin Esen oyunculuğu ile bir kez daha kendine hayran bıraktı. Hekimoğlu’nun eski bir hastasının eşi tarafından vurulduğu sahneler bölüme damgasını vururken, Timuçin Esen’in performansı Twitter'a damgasını vurdu.

 • Hekimoğlu 30. bölümü Timuçin Esen tarafından icra edilmiş bir SANAT ESERİDİR. 
 • Adamın halisünasyonundan bile koca bir bölüm çıkıyor. Bilinçaltı çok çok iyi yansıtıldı. Her dakikası şok olmakla geçti. Tüm ekibe kocaman alkış. Ama bölümün kahramanı tartışmasız Timuçin Esen di. HA-Rİ-KA-SI-NIZ!!!
 • Derine indik gerçekten; ne güzel bölüm, ne güzel oyunculuk. Timuçin Esen sırf senin için bile bu bölüm tekrar izlenir.
 • Timuçin Esen sen bir oyuncudan çok daha fazlasısın.

Hekimoğlu 31. Bölüm Fragmanı - 3 yayında! İpek anne olmak için adım atıyor. Bu durumdan haberdar olan Ateş ise hemen duruma el atıyor ve İpek'in böyle bir şey yaparken iyi düşünmesi gerektiğini söyleyip, onu uyarıyor. Peki İpek, geri adım atacak mı? Bu soruların cevapları yeni bölümde...
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'in büyüleyen değişimi...