Doğru bildiğiniz yanlışları düzeltin, hayatınızı kolaylaştırın

Çoğumuz gündelik hayatta sürekli yaptığımız bazı şeyleri aslında yanlış olduğunu bilmeden tekrarlayıp duruyoruz. Bu davranışların doğrusunu öğrenip uygulamak bizlere hem zaman kazandıracak hem de işimizi kolaylaştıracak...

22 Kasım 2018, Perşembe 15:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Diş macunu reklamları gözünüzün önüne geldiğinde ne görüyorsunuz? Diş fırçasının üzerine sürülen oldukça fazla bir diş macunu kütlesi mi? Muhtemelen öyle. Oysa çok azıcık diş macunu bile dişlerimizi temizlemeye yeterli. Üstelik fazla diş macunu vücudumuz için zararlı.

Yapışkanlı not kağıtlarını genellikle aceleyle dikey olarak koparırız yerinden. Oysa fotoğraftaki gibi yatay bir hareketle alırsanız hem yapışkanı daha dayanıklı kalır hem de kıvrılmaz ve daha rahat kullanılır.

Hamburgerinizi böyle yiyorsanız epey sıkıntı çekiyor olmalısınız. Çünkü muhtemelen içindeki malzemeler olduğu gibi yere dökülecektir. Bunu önlemek için hamburgeri tutarken bir elinizle altından tutarak desteklemelisiniz.

Bu tokaları tüm kadınlar kullanıyor. Peki siz ne taraftan takıyorsunuz saçınıza? Genellikle kullandığımız şekli yanlış, altta gösterilen şekli doğru.

Ceketleriniz kaç düğmeli olursa olsun sakın tüm düğmelerini kapatmayın! Tüm ceketler sadece tek düğmesi kapatılarak giyilmeli ve ayakta durmuyorsak düğmelenmemeli...

Bunu ne kadar hatırlatsak yetmez! Yürüyen merdivenlerde beklemek niyetindeyseniz sağ tarafta durmalısınız. Zira sol taraf yürüyerek yukarı çıkmak isteyenler içindir.

Paketli şekerleri açmakta zorlanıyorsanız güzel bir haberimiz var. Ortasından yırtarak kullanın. Doğru açma şekli bu. Zeten kolay olan da bu yöntem.

Kulaklıklarınızdan daha iyi verim alabilmek için fotoğraftaki gibi takmalısınız.

Bu yürüyen platformlar üzerinde beklemek için değil de hava alanı, metro gibi yerlerde büyük bavullar, ağır eşyalar taşıyanlar için düşünülmüş bir kolaylık. Elinizde yük yoksa işgal etmemelisiniz.

Muz soyarken çok mu zorlanıyorsunuz? Belki de yanlış taraftan soymaya çalıştığınız içindir...

Pizza yerken üzerindeki malzemeleri yere döküp üzülen insanlardan biriyseniz tutuş şeklinizi değiştirmelisiniz.

Bu son madde de sosyal medya kullanıcıları için: Gördüğünüz emoji "utanan maymun" anlamına gelmiyor. Görmedim, duymadım, bilmiyorum üçlemesindeki "görmedim" kısmını anlatmak için var...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en iyi giyinen 10 erkeği