Doğru giden bir ilişkinin 10 işareti

Doğru bir ilişki, içinizdeki en iyiyi ortaya çıkarır ve kendiniz hakkında iyi hissetmenizi sağlar ancak doğru bir ilişki sürekli mutluluk anlamına gelmez. Her ilişkinin kendi dinamikleri vardır. Doğru ilişkiler öncelikle doğru iletişimle kendini gösterir. Doğru bir ilişkinin 10 işareti size ilişkiniz için çabalamanız gereken ortak noktaları gösterir.

23 Haziran 2021, Çarşamba 10:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Doğru giden bir ilişki rahat ve akıcıdır

Doğru giden bir ilişki rahat ve akıcıdır

İlişki, her insan için keyifli hissettiren bir hızda ilerler. Biriyle ilk tanıştığınızda onunla çok fazla zaman geçirmek istemeniz normaldir, ancak ilişkinin nasıl ilerlediği konusunda ikinizin de aynı sayfada olması daha da önemlidir. Doğru bir ilişki, sizi bunalmış hissettirecek şekilde aceleye getirilmez veya baskı altında almaz.

Doğru giden bir ilişkide karşılıklı güven ön plandadır

Doğru giden bir ilişkide karşılıklı güven ön plandadır

Partnerinizin sizi incitecek veya ilişkiyi mahvedecek hiçbir şey yapmayacağına dair güven. Doğru bir ilişkide güven kolayca gelir ve diğer kişinin niyetini veya arkanızda olup olmadığını sorgulamanız gerekmez. Gizliliğinize saygı duyarlar ve sadakatinizi kanıtlamanız için sizi asla bir "test"e tabi tutmazlar.

Doğru giden bir ilişkinin merkezinde samimiyet ve dürüstlük vardır

Doğru giden bir ilişkinin merkezinde samimiyet ve dürüstlük vardır

Diğer kişinin nasıl tepki vereceğinden korkmadan dürüst ve samimi olabilirsiniz. Doğru bir ilişkide, hayatınız ve duygularınız hakkındaki tüm gerçeği birbirinizle paylaşabileceğinizi hissetmelisiniz - asla bir şeyleri gizlemek zorunda kalmayacaksınız. Söyleyeceklerinizden hoşlanmayabilirler, ancak hayal kırıklığı yaratan haberlere düşünceli bir şekilde yanıt vereceklerdir.

Doğru ilişkilerde özgürlük ve bağımsızlık yoksunluğu yoktur

Doğru ilişkilerde özgürlük ve bağımsızlık yoksunluğu yoktur

Doğru giden ilişkilerde kişilerin kendi alanları vardır. Partneriniz, hobilerinizi ve diğer arkadaşlarınızı, ailenizi ve iş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi desteklemelidir. Diğer kişinin hayatınızın her alanına dahil olmasına veya bilmesine gerek yoktur. Bağımsızlığa sahip olmak, sizi siz yapan şeylerde özgür olmak ve eşinize de aynı özgürlüğü vermek demektir.

Doğru giden bir ilişki de saygı ilişkinin temel taşıdır

Doğru giden bir ilişki de saygı ilişkinin temel taşıdır

Doğru bir ilişkinin olmazsa olmazı karşılıklı saygıdır. Her iki tarafta birbirinin inanç ve fikirlerine değer verir, düşüncelerine saygılı yaklaşır. Yargılama ve yadırgama yoktur.

Sınırları belirlemekte rahat hissedersiniz ve eşinizin bu sınırlara saygı göstereceğinden emin olursunuz. Doğru bir ilişki de partneriniz bir şey başardığınızda sizinle sevinir, sıkı çalışmanız gerektiğini düşünüyorsanız size yardımcı olur ve hayalleriniz konusunda sizi destekler ve takdir ederler.

Doğru giden bir ilişiki eşit ve dengede hissettirir

Doğru giden bir ilişiki eşit ve dengede hissettirir

Doğru bir ilişki dengede hissettiriri her iki tarafta ilişki için eşit çabayı gösteriyordur. Doğru giden bir ilişkide, bir tarafın fikirleri ya da tercihler daha baskın değildir. Her zaman taviz veren siz olmazsınız, her zaman emek veren de. Bu ilişkinin kendi dengesinde ilerler.

Doğru giden bir ilişki de, sizin ihtiyaçlarınıza, isteklerinize ve ilgi alanlarınıza önem verildiğini bilirsiniz ve eşit bir şekilde karşı taraf da aynı duygular içerisindedir.

Bazen partnerinizden daha fazlasını (para, zaman, duygusal destek) ortaya koyabilirsiniz veya bunun tersi de olabilir, ancak önemli olan sonuçtur. Doğru giden bir ilişkide yapılanların her zaman adil ve eşit hissettiriyor olması gerekir

Doğru giden bir ilişki de her daim nezaket vardır

Doğru giden bir ilişki de her daim nezaket vardır

Sağlıklı bir ilişkide partnerler birbirini önemser ve empati kurarak rahat ve iyi hissettirir. Hangi boyutta bir ilişki yaşıyor olursanız olun nezaket her zaman kendini hissettirmelidir. Nezaket iki yönlü bir yol olmalıdır - ilişkinizde verilir ve iade edilir. 

Doğru bir ilişki de her iki tarafta birbirinin duygularına, düşüncelerine, kaygılarına ya da korkularına hatta kızgınlıklarına dahi nezaketle bakabilmelidir. En büyük tartışmalar bile nezaket sınırlarının dışında yapılmamalıdır.

Doğru bir ilişki de partnerler eylemlerinin sorumluluklarını alır

Doğru bir ilişki de partnerler eylemlerinin sorumluluklarını alır

Eylemlerine ve sözlerine sahip olmak. Doğru bir ilişkide sürekli suçlamaktan kaçınırsınız ve hata yaptığınızda bunu kabul edersiniz. Yanlış bir şey yaptığınızda gerçekten özür diler ve ilişkiyi daha iyi hale getirmek için olumlu değişiklikler yapmaya çalışırsınız. Niyetiniz bu olmasa bile, sözlerinizin veya davranışlarınızın yarattığı etkiyi sahiplenebilirsiniz.

Doğru bir ilişki de sağlıklı bir çatışma ortamı vardır

Doğru bir ilişki de sağlıklı bir çatışma ortamı vardır

Sorunları açık ve saygılı bir şekilde tartışmak ve anlaşmazlıklarla yargısız bir şekilde yüzleşmek. Çatışma, herhangi bir ilişkinin normal ve beklenen bir parçasıdır. Herkesin anlaşmazlıkları var ve sorun değil! Sağlıklı çatışma, temel sorunu tanımak ve daha büyük bir şeye dönüşmeden önce bu sorunu saygıyla ele almaktır. Tartışma sırasında kimse küçümsememeli veya bağırmamalıdır.

Doğru giden bir ilişki de eğlence olmalıdır

Doğru giden bir ilişki de eğlence olmalıdır

Birlikte vakit geçirmekten keyif alır ve birbirinizin içindeki en iyiyi ortaya çıkarırsınız. Sağlıklı bir ilişki kolay hissettirmeli ve sizi mutlu etmelidir. Kendinizi serbest bırakabilir, birlikte gülebilir ve kendiniz olabilirsiniz - ilişki ruh halinizi düşürmez ama sizi neşelendirir. Hiçbir ilişki %100 eğlenceli değildir, ancak iyi ve eğlenceli zamanlar kesinlikle kötülerden daha ağır basmalıdır.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Affedeceğim ama önce sürünsün! Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz soruları cevaplıyor (22 Haziran 2021)