Doğru kişiyle evleneceğinizi gösteren 10 işaret

Gerçek aşkı bulmak her zaman zordur. Ama bulduğunuz zaman da hayat daha bir yaşanır olur. Doğru insan sizi pembe bulutların üzerinde uçuyormuş gibi hissettirebilir ya da gecenin bir yarısı düşüncelere boğabilir. Ne yazık ki her zaman aşık olduğumuz insan bizim hayat boyu eşimiz olamayabilir. Hayatınızın geri kalanını tek bir kişiyle geçirmeye karar verirseniz, aşktan daha fazlasına ihtiyacınız olacak. İşte psikologlar tarafından onaylanan doğru kişiyi bulduğunuzu gösteren 10 işaret.

12 Aralık 2019, Perşembe 15:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1-Birbirinizin zihninden geçenleri okuyabilirsiniz

Araştırmalar, sinir sisteminizin sevdiğiniz kişi ile uyumlu olarak çalıştığını doğruladı. Sevdiğiniz kişi ile yeterince zaman geçirdikten sonra duygularını, düşüncelerini ve tepkilerini anlamaya başlayacağınız bir bağ kuracaksınız. Bu bağlantı birisini gerçekten iyi tanımaktan daha da fazlasıdır. Konuşmasanız bile birbirinizi kolayca anlayabileceksiniz. Bir dahaki sefere bir buluştuğunuzda, komik bulduğunuz bir şeyi hiçbir şey söylemeden işaret etmeye çalışın. Çok kolay bir şekilde birlikte gülmek harika olacak!

2-Gelecekle ilgili aynı düşünceleri paylaşırsınız

Doğru kişiyi bulduktan sonra, sıra bir 'çift' olarak düşünmeye gelir. Partnerinizi hayatınızın geri kalanında da sizinle birlikte olmasını isteyecek ve onunla bir gelecek hayal edeceksiniz. Aynı özlemlerin peşinden gitmenize gerek yok, ancak eğer öyleyseniz, ne olursa olsun hayatınızı bir arada tutmanın bir yolunu bulacaksınız. Birlikte olmanın özgürlüğünü bulmak, yaşam boyu bir aşk hikayesinin en önemli dayanaklarından biridir.

3-Buna değdiğini düşünürsünüz

Vaatler bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Japonya'daki Kobe Üniversitesi'ndeki psikologlar, hiçbir fedakarlık olmadan ilişkilerin uzun sürmeyeceğini gösteriyor. Bu, dürüstlüğünüzü değiştirmeniz veya vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Başkalarının mutluluğuna yer açmak için eylemleriniz konusunda yeterince ılımlı olmalısınız.

4-Beyniniz daha farklı çalışır

Aşkın hep kalple alakalı olduğunu düşünürüz ancak her şey beyinde başlıyor ve beyinde bitiyor.

New York'taki Stony Brook Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, beyin reaksiyonlarının sevgiden nasıl etkilendiğini ortaya koydu. Birini düşündüğünüzde, beyninizdeki ödül merkezi, dopamin seviyelerini artırarak uyarılır. Midenizde kelebekler hissettiğinizi de bu sayede söyleyebilirsiniz.

5-Birbirinizin destekçisi olursunuz

Uzun bir günün sonunda, ihtiyacınız olan desteği ruh eşinizden bulursunuz. Birbirlerinin yol boyunca lideri olması sayesinde, asla cesaretini kaybetmiş veya yetersiz hissetmeyeceksiniz. En çok sevdiğiniz kişiden destekleyici kelimeler duymak, kendinizi daha da çok sevmenizi sağlayacaktır.

6-Fazla çaba harcamadan tamamlanmış hissedersiniz

Bu önemli bir nokta. Hayat ortağınızı bulduktan sonra, normal hissetmeye devem edersiniz. Zaten böyle yaşadığınızı hisseder ve yeni mutluluk kaynağınızı hızla içselleştirirsiniz.Bu, ilişkiniz hakkında mütevazı hissetmenizi sağlayacaktır. Sürekli ilişkilerinden bahseden bir insana dönüşmeyeceksiniz, çünkü başkalarına kanıtlayacak bir şeyiniz yok. Sosyal medya hesaplarınız çift resimlerinizle dolmayacak, çünkü ilişkiye odaklanırken bu şeyler için zamanınız yok

7-Onu sevdiklerinizle tanıştırırsınız

Temel psikoloji, hepimizin yaşamlarımızda onay almamız gerektiğini söylüyor ve eğer bu onay sevdiklerimizden geliyorsa, özellikle tatmin edici oluyor.Bu yüzden onlarla iyi haberleri paylaşıyoruz. Bizim için özel olan insanları da dahil ederek kendi mutluluğumuzu yeniden üretiyoruz. Doğru kişiyle tanıştığınızda da, aynı içgüdü devreye girecek ve onları aileniz ve arkadaşlarınızla tanıştırmak konusunda sabırsız hissedeceksiniz.

8-Yatak odasının içinde ve dışında zevk bulacaksınız

Cinsel çekim önemlidir ama her zaman sağlıklı bir ilişkinin temeli değildir. Onun kollarındayken hissettiğiniz fiziksel bağ, diğerlerinden farklı gelebilir. Bazen bir kelime, bir gülümseme veya bir tuhaflık, size en özel kişiyi bulduğunuzu hissettirir.

9-O yokken tuhaf hissedersiniz

İlişki boyunca bireysellik ve bağımsızlığınızı sürdürebilmek, sevdiğinizle birlikte uzun yıllar geçirmenizi sağlamanın anahtarıdır. Ancak, hayatınızda birileri için bir alan yaratmak da önemlidir. Birini bulduğunuzda, hayatınızın bazı kısımları bu mutlu değişime uyum sağlayacak ve yeni rutinlerinizi normalleştirecektir. Onların yokluğu “doğal olarak” tuhaf hissedeceksiniz.

10-'Ben' yerine 'biz' demeye başlarsınız

Tüm bunların sonucunda tek bir kilit nokta kaldı: Biz. Texas Üniversitesi psikologları, doğal sözcük seçimimizin bir parçası olarak “biz” ve “bizim” kelimelerini kullanımının önemi hakkında bir çalışma yayınladı. Diğer yarınızla bir takım olduğunuzda, sadece kendiniz hakkında konuşmak yerine, paylaştığınız şeyler hakkında konuşmak size neşe verir.

posta.com.tr


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Arkadaşlık ömrü yüzde 11 uzatıyor