Doğru maskara kullanmanın sırları

Etkileyici gözler yaratmak için profesyonel bir makyaj sanatçısı olmanıza gerek yok. Güvenilir eski maskara ipuçları ile profesyonel bir göz makyajı yapmanız aslında çok kolay.

01 Aralık 2021, Çarşamba 18:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ÖNCE KİRPİKLERİNİZ KIVIRTIN

ÖNCE KİRPİKLERİNİZ KIVIRTIN

  • Maskara uygulamadan önce kirpikleri kaldırmak ve uzatmak için kirpik kıvırıcı kullanın.
  • Bu, maskaranızın kirpiklerinize daha iyi yapışmasını sağlayacaktır. Kirpik çizgisine kıstırmadan olabildiğince yaklaşmak için üst kısmı yuvarlatılmış bir ped seçin 

KİRPİK ASTARI KULLANIN

KİRPİK ASTARI KULLANIN

  • Fondötenden önce cildinize astar kullandığınız gibi bir kirpik astarı da maskaranıza daha iyi kalıcılık sağlar.
  • Ayrıca kirpikleri kalınlaştırmaya ve ayırmaya yardımcı olur ve kirpiklerinizi rimel için mükemmel bir şekilde hazırlar.
  • Üst kirpiklere ve alt kirpiklere bir veya iki kat astar sürün ve maskaraya geçmeden önce en az 30 saniye bekleyin.

ALT KİRPİKLERE DE UYGULAYIN

ALT KİRPİKLERE DE UYGULAYIN

  • Aptalca gelebilir, ancak rimel fırçasını tüpten çıkarma şekliniz uygulamanızı etkileyebilir.
  • Hangi ürünü kullanmayı seçerseniz seçin rimel fırçasını çevirerek tüpten çıkarın ve tüpün kenarındaki fazla ürünü silin.
  • Bu, topaklı, çok ağır kirpiklerden kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca fırçayı tüpün içine ve dışına pompalamayın. Bu hareket, maskaranızın kurumasına neden olabilir.

Maskarayı uygulamak için yukarıya bakın, maskara fırçasını üst kirpiklerinizin dibine yerleştirin ve ileri geri sallayarak kirpiklerinizin tabanını kaplayın. Ardından fırçayı, kirpiklerinizin ucuna doğru yukarı doğru çekin, çekerken kirpiklerinizin her tarafını kapladığınızdan emin olun ve topaklanmayı önlemek için yavaşça hareket edin. Ürünün katlar arasında kurumasına izin vermemeye dikkat ederek, istediğiniz kalınlık ve görünümü elde edene kadar ek kat maskara uygulayın.


ALT KİRPİKLERE UYGULAMA YAPARKEN DİKKAT!

ALT KİRPİKLERE UYGULAMA YAPARKEN DİKKAT!

Alt kirpiklerinize gelince, çok fazla ürün kullanmamaya ve küme oluşturmamaya özellikle dikkat etmek, oldukça önemli bir adımdır.

Alt kirpikleriniz genellikle üst kirpiklerinizden daha hassas olduğu için, herhangi bir topaklanma özellikle belirgin olacaktır.

Bunu önlemek için, fırçanın ucunu kullanın ve maskaranızı kirpiklerin hemen köklerine uygulayın, eşit bir kat için kılları ileri geri hareket ettirin.

ÇEVRESİNİ TEMİZLEYİN

ÇEVRESİNİ TEMİZLEYİN

Maskara dağınık olabilir ve bazen göz kapaklarına ve göz çevresindeki cilde bulaşabilir. En iyilerimizin, hatta profesyonel makyaj sanatçılarının başına gelir.

Neyse ki, düzeltmesi çok basit. Kalan ürünleri nazik bir göz makyajı temizleyicisiyle çıkarın. Bir diğer seçenek olarak bir pamuklu çubuğu bir yüz nemlendiricisiyle kaplayın ve çıkarmak için lekenin üzerine hafifçe bastırın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Lazer epilasyon kanser yapar mı? Lazer epilasyon hakkında merak edilenler