Doğu'da kuvvetli yağış uyarısı

Doğu'da kuvvetli yağış uyarısı

02 Kasım 2009, Pazartesi 11:20
A A

Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu’nun güney ve batısında bugün gece yarısına kadar sürecek kuvvetli yağış bekleniyor. 

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda, bu akşamdan itibaren özellikle Bingöl, Siirt, Bitlis, Muş, Mardin, Batman ve Diyarbakır çevrelerinde çok kuvvetli; Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu (Sivas ve Kayseri), Doğu Akdeniz’in doğusu (Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş), Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuvvetli yağış beklendiği bildirildi. 

Uyarıda; ani sel, su baskını, heyelan, taşkın, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi muhtemel risklere karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olmaları istendi. 

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.