Doğum iznini babaların kullandığı bir ülkeden manzaralar

Doğum izninin 480 gün olduğu İsveç'te babalar bu iznin en az 60 gününü kullanmak zorunda. İsveçli bir fotoğrafçı ve baba olan Johan Bävman da “peki bu 480 günlük iznin hepsini babalar kullanınca neler oluyor acep” diye sormuş soruşturmuş

11 Mayıs 2015, Pazartesi 13:11
A A

Doğum izninin 480 gün olduğu İsveç'te babalar bu iznin en az 60 gününü kullanmak zorunda. İsveçli bir fotoğrafçı ve baba olan Johan Bävman da “peki bu 480 günlük iznin hepsini babalar kullanınca neler oluyor acep” diye sormuş soruşturmuş. İznin tamamını kullanan babaları bulmuş ve çocuklarıyla evde geçirdikleri vakitleri bir bir fotoğraflamış.

Swedish Dad (İsveçli Babalar) adını verdiği fotoğraf serisinde Bävman, bu babaları birer süper baba olarak değil, evde tam zamanlı çalışan ve bunu yaparken de oldukça yorulan ebeveynler olarak göstermek istemiş.

Anne ve babaların bu izni eşit şekilde kullanmaları gerektiğinin altını tam da burada çizen Bävman, bu babaların diğer aileler için de örnek teşkil edeceklerini umuyor.

İşte o kareler...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.