Önceki Fotolar

Doğum kontrol hapı kullanırken bu hataları yapmayın!

Doğum kontrol hapı kullanırken dikkat etmeniz gereken doğru ve yanlışlar var ama çoğu kadın bilmiyor! İşte mutlaka öğrenmeniz gereken en temel bilgiler

18 Mart 2017, Cumartesi 14:51 Son Güncelleme:
A A
DOĞUM KONTROL HAPI SEÇİMİ KONUSUNDA DOKTORUNUZA DANIŞMAMAK

DOĞUM KONTROL HAPI SEÇİMİ KONUSUNDA DOKTORUNUZA DANIŞMAMAK

Doğum kontrol hapı kullanımı oldukça pratik olsa da, her kadın vücudu için uygun bir yöntem olmayabiliyor. Örneğin kanınızın pıhtılaşmasıyla ilgili bir probleminiz varsa, size en uygun hapı bulabilmek ve felç gibi tehlikeli riskleri ortadan kaldırmak adına mutlaka bir doktora danışmanız gerekiyor. Diğer yandan 35 yaş üstü sigara içen kadınlarda yanlış doğum kontrol hapı kullanımı auralı migrenle sonuçlanabiliyor.  

DOĞUM KONTROL HAPININ FAYDALARININ VE ZARARLARININ BİLİNCİNDE OLMAMAK

DOĞUM KONTROL HAPININ FAYDALARININ VE ZARARLARININ BİLİNCİNDE OLMAMAK

Doğum kontrol haplarıyla ilgili en yaygın düşüncelerden biri de, önceden doğum kontrol hapı kullanmış olmanın hamile kalmak istediğiniz dönemde de bu ihtimali düşürüyor olması. Ne var ki, hap aldığınız dönemde hamile kalsanız dahi, bu durumun fetüsü olumsuz etkilemesi için herhangi bir sebep bulunmuyor.   Doğum kontrol haplarının gebeliği sonuçlandırabileceği düşüncesi de konuyla ilgili yanlış düşüncelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Doğum kontrol hapının gebelik sonlandırmak gibi bir etkisi bulunmamakla birlikte; kullanım amacınızın gebeliği önlemek ve menstrual döngünüzü düzene sokmak olması gerekiyor.    

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 2020 tarzında sıcak iklimlere dönüş başladı