Doğum yapan küçük kız: Meyve suyu içtim tecavüze uğradım

Doğum yapan küçük kız: Meyve suyu içtim tecavüze uğradım

Diyarbakır'da oturan, karın ağrısı ile götürüldüğü hastanede hamile olduğu anlaşılan ve kimliğine göre 11 yaşında olan kız, bir kişinin verdiği meyve suyunu içtikten sonra bayılarak tecavüze uğradığını söyledi

08 Aralık 2016, Perşembe 12:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çınar ilçesinde yaşayan ve kimlik bilgilerine göre 11 yaşında, ailesinin ve kendisinin verdiği bilgiye göre 15 yaşında olan G.D. adlı kızın ağrı şikayetiyle gittiği hastanede hamile olduğu ortaya çıkmıştı.

G.D. geçen 23 Kasım'da sezaryenle doğum yapmıştı. G.D.’nin, polis tarafından çocuk izleme merkezinden alınan ifadesi ortaya çıktı.

Bebeği ile birlikte devlet koruması altın alınan G.D. şunları anlattı:

"Ben 15 yaşındayım, dördüncü sınıfa kadar okudum sonra okulu bıraktım. Babam yaşlı olduğu için çalışmıyor. Annem hasta olduğu için çalışmıyor. 5 erkek, 1 kız kardeşiz. Biz her yıl Sivas’a bağlı bir köye çalışmaya gidiyoruz. Bu köyde çobanlık yaparız. Geçen sene yine ben, annem, babam ve abimlerin ile yengem gitmiştik. Orada hastaneye gittiğimde hamile olduğumu söylediler.

 

'YOLDA BİR ADAM BANA TASLA MEYVE SUYU VERDİ​'Bu olay Sivas’ın köyünde oldu. Biz Sivas’ta tek katlı bir evde kalıyoruz. Ben, iki abim S. ile M. ile aynı kalıyoruz. Kaldığımız yer eski bir okuldu. Abimler salonda, ben odada yatardım. Abime öğle yemeği götürüyordum. Yolda bir adam bana tasta meyve suyu verdi.

 

'UYANDIĞIMDA PİJAMAM YIRTILMIŞTI'Köyde bazı kimseler bize yiyecek ve içecek getiriyorlardı. O adam gittikten sonra meyve suyunu içtim, meyve suyunu içtikten sonra tadında bir tuhaflık olduğunu fark ettim. Uyandığımda pijamam yırtılmıştı. Alt eşofmanım çıkarılmıştı. Meyve suyunu içtiğim yer ile bayıldığım yer farklı bir yerdi. Bunu gören kimse olmadı. Korktuğum için kimseye söylemedim. Havasıcaktı, bana bunu yapan kişiden şikayetçiyim."

Olayla ilgil olarak hazırlanan fezlekede şüpheli olarak F.M. adlı kişi yer aldı.  Canan ALTINTAŞ / DHA

 

MİLLETVEKİLİ SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİHDP Milletvekili Sibel Yiğitalp de olayla ilgili olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın yanıtlaması istemiyle önceki gün Meclis'e yazılı soru önergesi vermişti.
 

Soru önergesinde şu ifadelere yer almıştı: 


"Basında yer alan iddialara göre Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 11 yaşındaki G. isimli çocuk, cinsel istismara maruz kalmıştır. İstismar mağduru çocuk rahatsızlanıp hastaneye götürüldüğünde gebelik oluştuğu öğrenilmiş ve geçen ay Diyarbakır Kadın Doğum Hastanesi'nde doğum yapmıştır. İldeki kadın kurumlarından edindiğimiz bilgilere göre; G. istismar mağduru çocuk Kadın Doğum Hastanesi'nde alıkonularak Diyarbakır Çocuk Esirgeme Kurumu'na yerleştirilmiş, bebeği de polisler tarafından alıkonulmuştur. Kadın kurumlarının konu ile ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurusu sonucu; savcılığın konu hakkında hiçbir girişimde bulunmadığı da tarafımıza iletilen bilgiler arasındadır. Bu bağlamda; Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde yaşandığı iddia edilen böyle bir olaydan haberdar mısınız? Olayın araştırılmasına dair Bakanlığınızın bir girişimi olmuş mudur? İddia edilen olayda, istismarda bulunan kişi veya kişilerin kim olduğu biliniyor mu? İstismar eden kişi/kişiler hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır? Kadın kurumlarının suç duyurusunda bulunmasına rağmen savcılığın konu hakkında hiçbir girişimde bulunmadığı doğru mudur?"

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER BUDO seferleri iptal edildi