Doğumda bebeğinin kafası koptu, Adli Tıp 'normal' dedi

Doğumda bebeğinin kafası koptu, Adli Tıp 'normal' dedi

Van Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde 2 yıl önce başvuran Hatice Abo'nun doğum sırasında bebeğinin kafası kopmuştu. Adli Tıp incelemesinde olayın normal olduğu belirtilince savcılık soruşturmaya gerek olmadığına karar verdi. Aile karara itiraz etti

24 Mart 2015, Salı 11:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

4 yaşında kız çocuğu olan ve ikinci çocuğuna hamile kalan Hatice Abo, 22 Ağustos 2013’te doğum sancıları artınca Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi"ne gitti. Burada ilk müdahalesi yapılan Abo, Van Kadın Doğum Hastanesi’ne sevk edildi. Bir süre sancılar içinde hastanede bekleyen Hatice Abo, doğum için servise alındı.

DOĞUM SIRASINDA BEBEĞİN KAFASI KOPTU

Doğum odasında dakikalarca yapılan müdahale sırasında erkek olan bebeğin kafası çıktıktan sonra vücudu çıkmadı. Son yapılan müdahale sırasında ise bebeğin kafası koptu. Bunun üzerine doktor ve ebeler Hatice Abo’yu acilen sezaryene alarak bebeğin vücudunu diğer kısmını ameliyatla çıkardı.

'BU TÜR VAKALAR OLABİLİR...'

Hatice ve Bahattin Abo çifti, olay üzerine şoke olurken, doğumu gerçekleştiren doktor Nihat İnan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bebeğin cesedi de Adli Tıp Kurumu’na gönderilerek inceleme yapıldı. 

Yapılan inceleme sonrası verilen raporda, olayın normal olduğu, bu tür vakaların olabileceği belirtildi.

Rapor üzerine de Van Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturmaya gerek olmadığını belirterek takipsizlik kararı verdi.

İTİRAZ EDİLDİ

Savcılığın kararına ailenin avukatı Şakir Arslan itiraz etti. Sulh Ceza Mahkemesi’ne itiraz eden Avukat Arslan, "Savcılık sadece Adli Tıp Kurumu’nun raporuna göre karar verdi. Biz bu karar sonrası itirazımızı yaptık. Sulh Ceza Mahkemesi savcılığın kararını bozarsa yeniden soruşturma başalatılacak. Eğer bozmasza dosya kapanacak" dedi.

Bu arada Hatice Abo, bu olaydan sonra tekrar hamile kaldı ve 3 ay önce ikinci kız çocuğunu dünyaya getirdi.

Murat ÇAĞLAR/ DHA

2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Buhari ile görüştü