Doğu'nun kaderi

Annesi toprağa, babası hapse giren Doğu'yu devlet koruma altına aldı.

28 Ağustos 2009, Cuma 10:27
A A

DEDESİNİN YANINDAYDI

Zonguldak Çaycuma’nın Çayır köyünde Şafak Köksal’ı (22) eşi Ayşe (22) terk etmişti. Genç kadın 5 aylık oğlu Doğu ile babaevine dönmüştü. Şafak Köksal, 20 Ağustos’ta eşi Ayşe’yi, kayınpederini, kayınvalidesini, 2 baldızını ve kayınpederini silahla öldürmüştü. Şafak Köksal tutuklanmıştı. Doğu babaannesi Emine Köksal ve dedesi İsmail Köksal’ın yanında kalmaya başlamıştı.

'BABANI DA SON KEZ GÖRDÜM’

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden uzman bir ekip, köyde inceleme yaptı ve Doğu’nun koruma altına alınmasına karar verildi. Köksal çifti, dayısına verileceği düşüncesiyle Doğu’yu görevlilere teslim etmedi. Eve dün jandarmayla gidildi. Güçlükle ikna edilen çiftten Doğu’yu alan asker dışarı çıktı. Dede, askerden torununu alıp “Babanı dün son görüşüm oldu. Seni de son görüşüm” deyip tekrar verdi. Doğu, Bartın Çocuk Yuvası’na gönderildi. ¦

Durmuş SEVİNDİK/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.