Doğuş'dan İsviçre'ye porsche showroomu

Doğuş'dan İsviçre'ye porsche showroomu

11 Eylül 2009, Cuma 14:21
A A

Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. Türkiye’de yürüttüğü perakende çalışmalarını İsviçre’nin Lozan şehrine taşıdı. Lozan’da "D-Auto Suisse SA" şirket ismi ile hizmet vermeye başlayan Doğuş Otomotiv, porsche satış ve servis merkezi için 23 Milyon İsviçre Frankı yatırım gerçekleştirdi. Müşterilere 5 bin metrekare alanda hizmet verecek olan showroom, İsviçre’nin en büyük ve en modern porsche satış ve servis merkezi olma özelliğini taşıyor.
Doğuş Otomotiv’den yapılan açıklamada, Porsche AG ile işbirliğinin 13’üncü yılında Doğuş Otomotiv, ortaklıklarını güçlendirecek yeni bir projeyi daha hayata geçirdiği bildirildi. Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’nin Türkiye’de yürüttüğü perakende çalışmalarını İsviçre’nin Lozan şehrine taşıdığının belirtildiği açıklamada, Lozan’da "D-Auto Suisse SA" şirket ismi ile hizmet vermeye başlayan Doğuş Otomotiv’in, porsche satış ve servis merkezi için 23 Milyon İsviçre Frankı yatırım gerçekleştirdiği vurgulandı. Müşterilere 5 bin metrekare alanda hizmet verecek olan showroom, İsviçre’nin en büyük ve en modern porsche satış ve servis merkezi olma özelliğini taşıyor. Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş.’nin yüzde 99 hissedarı olduğu D-Auto Suisse SA adı altında hizmet verecek olan porsche satış ve servis merkezinde, 2009 yılının son 3 ayında 50, 2010 yılında ise 200 adet satış gerçekleştirilmesi hedefleniyor. İsviçre’nin en büyük porsche showroomunda 2009 yılında 22, 2010 yılında ise 25 kişi istihdam edilecek.
İsviçre’nin Lozan kentinde dün yapılan açılış töreni, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu, Doğuş Otomotiv CFO’su Dr. Berk Çağdaş ve D-Auto Suisse SA Genel Müdürü Marco Feser’in katılımıyla gerçekleştirildi.

ANKA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.