Doğuştan iki kolu olmayan Muhammet Uğur, ayak parmaklarıyla harikalar yaratıyor

İstanbul Küçükçekmece’de yaşayan doğuştan iki kolu olmayan 15 yaşındaki Muhammet Uğur Bitkay, sol ayak parmaklarıyla 50’ye yakın yağlı boya tablo yaptı. Muhammet Uğur derslerinde de oldukça başarılı

08 Nisan 2019, Pazartesi 09:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Doğuştan iki kolu olmayan 15 yaşındaki Muhammet Uğur Bitkay, ayak parmaklarını kullanarak hem birbirinden güzel yağlı boya resimler yapıyor hem de okuluna devam ediyor.

Küçükçekmece Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi olan Muhammet özel durumu nedeniyle sınıfta ön sıralardan birinde tek başına oturuyor.

Sağ ayak bileğinde saati bulunan, sol ayağının iki parmağı arasına sıkıştırdığı kalemi ile arkadaşları ile birlikte derslere katılan Muhammet Uğur, aynı zamanda çok seviliyor. Matematik öğretmeni Simge Samatyalı, iki kolu olmamasına rağmen Muhammet Uğur Bitkay’ın diğer öğrencilerinden gibi geometrik şekilleri çizip işlemleri eksiksiz yaptığını söyledi. Samatyalı, "Muhammet’i diğer öğrencilerimden ayırmıyorum. Derslerinde son derece dikkatli ve başarılı" dedi.


YAĞLI BOYA RESİMLER YAPIYOR

YAĞLI BOYA RESİMLER YAPIYOR

Annesi Zeynep Tüzün, oğlunun doğuştan iki kolu olmadığını, tüm olumsuzluklara rağmen Muhammet Uğur’un eğitimini başarı ile sürdürürken aynı zamanda ayak parmakları ile tuttuğu fırça ile birbirinden güzel 50’ye yakın yağlı boya resim yaptığını söyledi.

Bugüne kadar bir bölümünü sattıkları 50’ye yakın resim yapan Muhammet Uğur Bitkay, en fazla matematik ve görsel sanatların yanı sıra Türkçe derslerini sevdiğini ve bunlara önem verdiğini söyledi. Bitkay, "Resim güzel ve eğlenceli geçiyor. Güzel resimler çiziyoruz. Son resim ödevini öğretmenim çok beğendi" diye konuştu.


İhsan DÖRTKARDEŞ/DHA


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en güzel 10 tren istasyonu