Doktorları bile şaşırttı: Onun adı mucize!

Henüz annesinin karnındayken ektopia kordis teşhisi konulan prematüre bebek doktorları bile şaşırttı

13 Aralık 2017, Çarşamba 10:55
A A
Doktorları bile şaşırttı: Onun adı mucize!
Annesinin karnında henüz bir portakal kadarken doktorlar, nadir görülen hastalığını teşhis etti. Hayatta kalma şansı neredeyse sıfırdı ancak o her şeye rağmen hayata tutunmayı başardı.

Daily Mail'in haberine göre 31 yaşındaki Naomi Findlay 9 haftalık hamileyken bebeğine ektopia kordis teşhisi konuldu. Yani bebeğin kalbi vücudundan dışarıda atıyordu.Findlay'e bebeğinin yaşama şansı sıfıra yakın olduğu için hamileliği sonlandırması önerildi ancak o ufak da olsa bir şansı varsa zorlamaya karar verdi.

Mucize bebek 50 kişilik doktor, ebe ve hemşire ekibinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonla dünyaya geldi. Vanellope Hope isimli bebek doğduktan sonra 3 farklı operasyona geçirdi ve kalbi içeri yerleştirildi.

Pembe Nar'ın haberine göre Vanellope Hope, şimdi 3 haftalık ve her şeye rağmen savaşmaya devam ediyor.
 

Ektopia kordis nedir?
Ektopia kordis doğuştan kalbin kısmen ya da tamamen vücudun dışında olmasıdır. Milyonda 8 ihtimalle görülen ektopia kardis daha çok kız bebeklerde görülmektedir. Sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte hamileliğin ilk günlerindeki bir gelişim anormalliğinden kaynaklandığı düşünülüyor.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.