Doktoru demir çubukla bayıltana kadar dövdüler!

Antalya’da kar maskeli iki kişi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Doç. Dr. Fevzi Yılmaz’a demir çubuklarla saldırdı. Aldığı darbelerle bayılan doktor, az kalsın ölüyordu

24 Şubat 2017, Cuma 17:44
A A
Antalya Tabib Odası Başkanı Dr. Adnan İş, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil tıp uzmanı olarak görev yapan Doç. Dr. Fevzi Yılmaz’ın 22 Şubat Çarşamba günü mesai bitiminde, hastanenin çıkışında saldırıya uğradığını söyledi.

Dr. Adnan İş, kar maskeli iki kişinin demir çubuklarla dövdüğü 18 yıllık hekim Doç. Dr. Fevzi Yılmaz’ın bayıldığını belirterek şöyle dedi: "Neyse ki meslektaşımız bayılmış, yoksa ölüme kadar gidebilirdi. Ölmediği için şükrediyoruz. Doktorun kafasında dikişler var. Şu anda evinde istirahat ediyor. Saldırganların henüz yakalanmadığını biliyoruz. Saldırganların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz."


ÖLDÜ SANIP GİTMİŞLER


Yaşanan olayın şokunu üzerinden atamayan Doç. Dr. Fevzi Yılmaz, başından geçenleri şöyle anlattı:

"Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde çalışan eşimi almak için gidiyordum. Kaldırımdan geçtikten sonra bir gencin arkamdan yaklaştığını gördüm. Hiç aldırış etmeden yoluma devam ettim. Bir an başıma aldığım darbeyle bayılmışım. Ben görmedim ama görgü tanıkları söylüyor. Plakasız bir motosikletle yaklaşık 40 dakika beklemişler. Olayı gerçekleştirdikten sonra beni öldü sanıp bırakıp gitmişler."


'BENDEN ÖÇ ALMAK İSTEMİŞ OLABİLİRLER'


Olaya basit bir darp olayı olarak bakmadığını söyleyen Doç. Dr. Yılmaz, "Ben şimdiye kadar çok önemli yerlerde başarılı bir şekilde görev yaptım. Bunun yanında 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çok sayıda gözaltı olayı oldu. Bu olaylar sırasında emniyette gönüllü sağlık kontrolü yaptım. Gözaltına alınan kişilerle çok sorun yaşadım. Oysa ki ben mesleğimi yerine getirdim. Bu nedenle benden öç almak isteyenler yapmış olabilir." diye konuştu. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.