Dokunmaya doyamayın diye: 6 doğal sakal bakım önerisi

Bakım sayfaları neden hep kadınlara yönelik önerilerle dolu? Söz konusu bakım olduğunda erkekler genelde unutuluyor. Ancak onların da iyi bakmaları gereken sakalları var. Doğal sakal bakımı, sakalların kaderini tamamen değiştirir. Kirli sakal ise son yılların en popüler sakal modellerinde. Peki kirli sakal bakımı nasıl yapılır? Sakal şampuanından, sakal düzleştiriciye, son yıllarda seçenekler arttı. İşte dokunmaya doyamayın diye, 6 doğal sakal bakım önerisi!

30 Haziran 2020, Salı 15:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Doğal yağları kullanın

Doğal yağları kullanın

Düzenli olarak sakal bakım yağı kullandığınızda, kesim işlemi esnasında da zorluk yaşamamış olursunuz. Eğer sakal bakımı konusunda doğal yağlardan faydalanmak istiyorsanız badem yağı, sarımsak yağı, jojoba yağı veya Hindistan cevizi yağı gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz, artık evde hangisi varsa… Tüm bu yağlar sakalınızda gözle görülür bir parlaklık olmasını sağlayacak.

Sakalların da taranmaya ihtiyacı var

Sakalların da taranmaya ihtiyacı var

Eğer sakallarınız uzunsa gün içinde taramayı ihmal etmeyin. Ufak bir tarak ile bunu kolayca yapabilirsiniz.


Saçların kırıklarını aldırmak gibi

Saçların kırıklarını aldırmak gibi

Ancak bu tamamen yanlış. Nasıl ki ağaçların kırpılmaya ihtiyacı oluyorsa, sakalınızın da daha sağlıklı büyümesi için kırpılmaya ve düzeltilmeye ihtiyacı var. İster kısa, ister uzun olsun sakalınızı düzelttirmemeniz sonrasında cilt problemlerine dahi yol açabilir. O yüzden birkaç haftada bir sakalınızı temizletmenizde fayda var. 

Cildinizi nemlendirin

Cildinizi nemlendirin

Sakallarını uzatmaya karar veren erkeklerin yaptığı en büyük hatalardan biri, sakalın altındaki cildin unutulması ya da ihmal edilmesidir. Cildinizin sakalla kaplı olması, korunduğu ya da bakıma ihtiyaç duymadığı anlamına gelmez. Eğer cilt bakımınızı ihmal ederseniz sakalın altındaki deride tahriş, pullanma ve kaşıntı meydana gelebilir. Bu gibi olumsuz durumlardan kaçınmak için cildinizi ve sakalınızı düzenli olarak temizlemeyi ve nemlendirmeyi unutmamalısınız.

Sakalınızı düzenli olarak yıkayın

Sakalınızı düzenli olarak yıkayın

Yine birçok erkek, sakallarını özel olarak yıkaması gerektiğini fark etmeyebilir. Sakalınızın yalnızca duş esnasında yıkanması, sakal temizliği için yeterli değildir. Aynı şekilde sakallarınızı sık sık yıkamak da cildinizin kurumasına ve sakalınızın sertleşmesine neden olur. Etkili bir sakal bakımı için ideal olan sakallarınızı iki günde bir, ılık su ve özel sakal şampuanıyla yıkamaktır.

Sinekkaydıdan korkmayın

Sinekkaydıdan korkmayın

Çok sayıda sakal stilini sürdürmek için, yüzün belirli bölgelerini tamamen sinekkaydı tıraşlı hâlde tutmak önemlidir. Bu, keskin konturları ortaya çıkararak, sakallı ve sakalsız bölgeler arasındaki kontrastı vurgular.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rimelsiz kıvrık kirpikler için 6 doğal yöntem