Dolandırıcılar 6 yaşındaki çocuğun adına 2 şirket kurdu

Muş Korkut'ta, Demir ailesinin 6 yaşındaki kız çocuğu adına dolandırıcılar 2 şirket kurdu, eve ceza evrakları gönderildi

04 Nisan 2017, Salı 10:06
A A
Dolandırıcılar 6 yaşındaki çocuğun adına 2 şirket kurdu
İlçeye bağlı Alazlı köyünde ikamet eden Hiranur Demir'in (6) adına dolandırıcılar tarafından 2 adet şirket kuruldu.

Haberi eve gelen ceza evraklarıyla duyan baba Aydın Demir, durum karşısında ne yapacağını şaşırdı. Kızın adına gelen ceza kağıdını tanıdığı bir avukata gösteren Aydın Demir, Muş Cumhuriyet Savcılığına giderek dolandırıcılar ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.
 

6 YAŞINDAKİ KIZA PARA CEZASI


Aydın Demir, kızının adına sigorta şirketinden para cezası geldiğini belirterek, "Ben evde değildim, bir gün sonra eve geldiğimde postaneden bazı evraklar geldiğini öğrendim. Evrakları incelediğimde, 6 yaşındaki kızımın adına ceza kesildiğini gördüm. Hemen Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğüne gittim. Durumu anlatınca, bana şirket evrakı verdiler ve kızımın adına 2 şirket kurulduğunu söylediler. Şirketlerin kim ve nasıl kurulduğunu bilmiyoruz. Oradan savcılığa gittim ve suç duyurusunda bulundum" dedi.


 

KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN OKULA KAYDEDİLEMEMİŞ


Kızını, yaşı küçük olduğu için okula kaydedemediğini belirten Demir, "Kızımın adına kurulan şirketten dolayı bin 777 lira para cezası gelmiş. Daha sonra neler geleceğini bilmiyoruz ve bunun endişesini yaşıyorum. Tam anlamıyla konuşmayı sökemeyen, yaşı küçük olduğu için okula kaydedemediğim kızımın adına ülkemizde 2 şirket kurmak bu kadar kolay mı? Bu gibi durumlara baktığım zaman çok üzüntü duyuyorum ve ülkemizde bu gibi insanların yaşamasından da huzursuzluk duyuyorum" şeklinde konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.