Dolandırıcılığı kömür işçisi engelledi

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde M.K.'nın kendisini polis olarak tanıtan kimliği belirsiz dolandırıcının isteği üzerine bir çöp konteynırın yanına bıraktığı içerisinde 20 bin lira para ile yaklaşık 10 bin liralık da ziynet eşyası olan poşeti dolandırıcıdan önce tesadüfen yoldan geçmekte olan kömür işçi Muzaffer Çelik bulup polise teslim etti

16 Ekim 2014, Perşembe 19:39
A A
Dolandırıcılığı kömür işçisi engelledi

Tavşanlı ilçesinde çiftçilik yapan M.K.’yı cep telefonundan arayan bir kişi kendisini polis olarak tanıtıp, ’Bankadaki hesaplarınız terör örgütünün eline geçti. Bu örgüttekileri yakalamamız an meselesi. Belirttiğimiz yere para bırakmanız gerekiyor’ dedi.

Telefondaki dolandırıcının sözleriyle ikna olan M.K. 20 bin lira para ile yaklaşık 10 bin liralık altınları bir poşetin içerisine koyup dolandırıcının isteği üzerine bir çöp konteynırının yanına baraktı. Kimliği belirsiz dolandırıcı para ve altını almaya gelmeden önce yoldan tesadüfen geçmekte olan Seyitömer Linyitleri İşletmesi’nde işçi olarak çalışan Muzaffer Çelik poşeti buldu.

Poşet içerisinde para ve altınların olduğu gören Çelik, polis merkezine giderek durumu bildirdi. Polisin yaptığı araştırmada poşeti  M.K.’nın bıraktığı belirlendi. Polisler para ve altınları M.K.’ya teslim etti.

İddiaya göre Tavşanlı ilçesinde meydana gelen başka bir olayda ise Mehmet Ateş, telefonla aradığı bir kişiye kendisini polis olarak tanıtıp banka hesaplarının terör örgütünün eline geçtiğini söyledi. Ateş’in aradığı kişi de durumu polise bildirdi. Polisler içerisine kağıt koydukları poşeti Mehmet Ateş’in istediği bir çöp konteynırının yanına bıraktı. Poşeti almaya gelen Ateş yakalandı. Ateş, diğer olayla kendisinin bir ilgisinin bulunmadığını öne sürdü. Adliyeye sevk edilen Mehmet Ateş çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu dolandırıcılık olaylarıyla ilgili olarak vatandaşları uyardı. Hatipoğlu şöyle dedi: "Emniyetçe yaptığımız tüm uyarılara, ikazlara rağmen, aynı şekilde Emniyet Genel Müdürlüğümüzün tüm telefon numaralarına mesaj göndermesine rağmen bu tarz dolandırıcılık teşebbüsleri devam ediyor. Yine ilçemizde benzeri bir teşebbüs emniyetin de araya girmesiyle önlendi. İlgili şahıs yakalandı.

İlçemizde buna duyarlı olarak vatandaşın emniyetle işbirliği içerisinde çalışmaları büyük bir önem taşımakta. Polisin, savcının, hakimin, kaymakamın hiçbir zaman için direk vatandaşla temasa geçmesi bir para istemesi, herhangi bir yere koyun demesi, havale ettirmesi yine aynı şekilde hastalıklarla ilgili olarak çeşitli suistimaller ortaya koyması mümkün değil."

Tuna İŞLEYEN/ TAVŞANLI,(Kütahya),(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...