Dolandırılan ünlü isimler

Terörle mücadele kapsamında parası gidenler, restoran açma vaadiyle dolandırılanlar, aldıkları çekler karşılıksız çıkanlar... İşte dolandırılan ünlü isimler

13 Eylül 2017, Çarşamba 09:30 Son Güncelleme:
A A

Manken Çağla Şıkel hakkında açılan soruşturmada, sahte fatura kullanıp vergide usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle 5 yıla kadar hapsi istenmişti. Şıkel ise yaptığı açıklamada muhasebecisini suçlayıp, dolandırıldığını iddia etmişti. 

posta.com.tr

posta.com.tr

Bülent Serttaş: Türkücü Bülent Serttaş kendisini Erzincan Valisi olarak tanıtıp, yardım kampanyasına katılması için mesaj bırakanları aradı. Telefondaki şahıs Serttaş'tan tekerlekli sandalye kampanyasına destek vermesini istedi. Vali sandığı dolandırıcının ricasını kırmayan Serttaş, verilen hesap numarasına 15 bin lira para yatırdı.

İşte Serttaş gibi dolandırılan ünlüler

İşte Serttaş gibi dolandırılan ünlüler

Oya Başar:  2012’de yaşanan olayda, tiyatro oyuncusu Oya Başar, Sarıyer'de iki villa yaptırmak için anlaştığı firma tarafından dolandırıldı. Savcılığa başvuran Başar, 1 milyon 680 bin dolar değerindeki villalar karşılığında vekaletle Bebek'teki 2.2 milyon dolarlık evini satan firmadan ne parasını, ne de villaların tapusunu alamadı. Firma sahibinin de aralarında bulunduğu 3 kişi için soruşturma başlatıldı.

 Demet Akalın-Okan Kurt

Demet Akalın-Okan Kurt

*Demet Akalın ve eşi Okan Kurt, lüks cip satın almak isterken dolandırıldı. Demet Akalın'a sahte vekaletnameyle lüks cip sattığı öne sürülen Osman Görgülü'ye 12 yıl hapis istendi. Zanlı ile kardeşi hakkında ayrıca Akalın'ın eşi Okan Kurt'u 12 milyon 650 bin TL dolandırdığı iddiasıyla dava açıldı. *Akalın Sedat Doğan tarafından dolandırıldığını da sosyal medya hesabından duyurmuştu. Bugün Doğan, Brezilya'da hırsızlık yaparken yakalandı.

Ümit Sayın

Ümit Sayın

Şarkıcı ve besteci Ümit Sayın, geçtiğimiz yıl ocak ayında telefon dolandırıcıları tarafından kandırıldı. Terör örgütünü ortadan kaldırmak için bir operasyon yaptıklarını söyleyen dolandırıcılar, Ümit Sayın’ı tam 5 saat boyunca telefonda tuttu ve ona çeşitli talimatlar verdi. Daha sonradan örtülü ödenekten kendisine geri verilmek üzere, bazı hesaplara para havalesi yapması istendi. Sanatçı parçalar halinde 30 bin TL’lik parayı havale etti. Bu havalelerden 11 bin TL'si, bankayı arayan polis tarafından bloke edilirken, 19 bin TL’si ise çekildi.

Asuman Dabak

Asuman Dabak

Oyuncu Asuman Dabak, beraber tavuk restoranı açmak istediği İ.D. isimli bir erkek tarafından dolandırıldı. Geçtiğimiz yıl kasım ayında yaşanan olayda Dabak, tavuk yemekleri yapan bir restoran zinciri açmak için ortak olduğu İ.D.’ye sürekli çek yazdı. Yaklaşık 2.5 milyon TL’lik çek kesen Dabak, restoranla ilgili hiçbir şey yapılmadığını fark edince soluğu savcılıkta aldı. İ.D. ise bir ay sonra yakalandı.

Hasan Ali Kaldırım

Hasan Ali Kaldırım

Bir titan zinciri gibi bir oluşuma giren 27 yaşındaki oyuncunun yaklaşık 10 milyon TL'lik bir zarara uğradığı öğrenilmişti. Kaldırım bu haberleri yalanlasa da uzun süre gündemdenr düşmedi.

Burak Yılmaz

Burak Yılmaz

Burak Yılmaz, geçen yıl Ekim ayında 10 bin TL dolandırıldı. Telefondaki dolandırıcı kendisini Trabzon Valisi olarak tanıttı ve bir okula yardım edileceğini söyledi. Trabzon Valisi’ni Trabzon'da oynadığı dönemlerden tanıdığını belirten milli futbolcu, dolandırıcıların çok inandırıcı olduğunu belirtti. Yılmaz konuyla ilgili bir açıklamasında "Paranın gittiğini anlayınca bana verdikleri numarayı aradım. Sahte valiye küfür ettim. Ancak pişkinler ‘O kadar paran var 10 bin TL’nin mi lafını ediyorsun?’ diyerek işi pişkinliğe vurdular dedi.

Canan Karatay

Canan Karatay

Beslenme uzmanı Prof.Dr. Canan Karatay'ın dolandırılması sosyal medyaya damga vurmuştu. Karatay’a olayın nasıl geliştiği sorulduğunda "Nasıl dolandırıldım anlayamadım. İnsanı telefonda adeta hipnotize ediyorlar. Ne derlerse yapıyorsunuz. Devletle birlikte gizli bir operasyonun içinde olmakta beni heyecanlandırdı," demişti. 50 bin dolar ve 10 bin lira para kaptıran Karatay neyse ki paralarını geri alabildi.

Ebru Gündeş

Ebru Gündeş

Gündeş, yaklaşık 7 milyon TL harcayarak satın aldığı 12 tablonun sahte olduğunu öğrendi. Yalısını dekore etmek için resim ve tombaklar alan Ebru Gündeş, bunların sahte olduğunu, evine gelen bir antikacı dostu sayesinde fark etti.

Ferdi Tayfur

Ferdi Tayfur

Yalova'da natamam bir siteden 16 villa ve 6 villa arazisi alan Ferdi Tayfur, çağdaş Sülün Osman tarafından dolandırılmıştı. Tayfur, emlakçı vasıtasıyla kendisini özel hastane sahibi olarak tanıtan Ç.Ö adlı birisine villalarını ve villa arazilerini, 14 eşit senet karşılığında 800 bin liraya satmıştı. Ancak Ferdi Tayfur, senetlerin karşılığını alamadı. Yaşadığı sıkıntılar yüzünden ünlü sanatçının önce şekeri çıktı, ardından siroz başlangıcı teşhisi konuldu. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.