Dolandırıldığını iddia eden Burcu Kıratlı eşi Sinan Akçıl ile birlikte ifade verdi

Oyuncu Burcu Kıratlı, kendisini dolandırdığını iddia ettiği Mine Mumcu, hakkında şikâyetçi olmuştu. Bugün İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya müşteki Burcu Kıratlı avukatıyla birlikte katıldı. Burcu Kıratlı’yı eşi Sinan Akçıl da yalnız bırakmadı.

23 Kasım 2021, Salı 16:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Birçok ünlüyü ve iş adamını 'Ponzi Zinciri' adlı sistem ile dolandıran Mine Mumcu, kısa sürede yüksek kâr elde edeceğini vadederek magazin, spor ve iş dünyasındaki birçok ismi dolandırmıştı. Dolandırılan Burcu Kıratlı, Semih Erden gibi isimlerin ihbarı sonrası Mumcu hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma sonunda Mine Mumcu hakkında 'Dolandırıcılık' suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapsi istendi. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen duruşmaya Burcu Kıratlı eşi Sinan Akçıl ve avukatıyla birlikte katıldı. Sanık Mine Mumcu'yu avukatı temsil etti.

 Burcu Kıratlı’nın eşi Sinan Akçıl da duruşmada tanık olarak dinlendi. Sanık Mine Mumcu ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada ilk olarak ifade veren Burcu Kıratlı, Mine Mumcu ile yakın bir arkadaşı aracılığıyla tanıştığını belirterek, “Bana telekomünikasyon işleri yaptığını söyledi. Yurt dışından telefon hatlarını getirerek, Türkiye’de daha pahalıya satıp kar elde ediyormuş.

İyi bir kazanç sağladığından bahsetti. Kârı yarı yarıya paylaşmak üzere anlaştık. İlk seferde 300 bin TL, ikinci olarak da 450 bin TL gönderdim. Bu paraların kâr paylarını geri aldım” dedi.

En son gönderdiği parayı geri alamadığını anlatan Kıratlı, “En son 550 bin TL para gönderdim. Bana 850 bin TL geri verecekti ama göndermedi. Sonrasında sanığa ulaşamadım. Benim kendi kazandığım parayı söylediğinin aksine işletiyormuş. Benim kendi kazandığım paramı geri vermiyor. Kandırıldım. Şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

Milliyet'in haberine göre, duruşmada tanık olarak dinlenen şarkıcı Sinan Akçıl, sanık Mine Mumcu hakkında etraftan duydukları sonucu dolandırıldıklarını anladıklarını dile getirerek, “Bana da teklif etmişti. Önce para gönderdim. Ancak etraftan duyduklarımdan şüphelenince paramı geri istedim. Ben paramı aldım. Herhangi bir zararım yok” dedi.

Mine Mumcu’nun avukatı, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, “Müvekkil 2000’lerin başından beri telekomünikasyon işi yapıyor. 2018-2019’da hayatına bir adam giriyor, çevresindeki herkesi hayatına dahil ediyor ve ekonomik olarak sömürülüyor.

Müştekiyi parasını ödemesi gereken tarih olan 2 Eylül’de bir saldırıya uğruyor, 4 Eylül'de 40 milyon yağmalanıyor. Büyük bir maddi mağduriyet yaşadığı için müştekinin parasını verememiştir” ifadelerini kulandı.

Alınan savunma ve beyanların ardından mahkeme heyeti, sanık Mine Mumcu hakkında savunmasının alınması için yakalama kararı çıkararak duruşmayı erteledi.

Burcu Kıratlı ve Sinan Akçıl ise duruşma sonrası açıklama yapmadan adliyeden ayrıldı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla alakalı yeni bilgi geldi