Dolandırılmaktan son anda polis sayesinde kurtuldu

Dolandırılmaktan son anda polis sayesinde kurtuldu

Adıyaman'da bir inşaat işçisinin, suça karıştığı gerekçesiyle kendisini arayan kişinin hesabına 30 bin lira yatırdıktan sonra dolandırıldığını anlaması üzerine durumu bildirdiği polis, dolandırıcıyı yakaladı

23 Ocak 2017, Pazartesi 21:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Adıyaman'da kendisini polis olarak tanıtan Dursun Savun (34), Besni ilçesinde inşaat işçisi olarak çalışan Ömer Tercan’ı telefonla arayarak suça karıştığını ve aklanması için hesabına 30 bin lira yatırmasını istedi.

Bankadan çektiği parayı PTT şubesinden dolandırıcının hesabına yatıran Tercan, kısa süre sonra dolandırıldığını fark ederek durumu polise bildirdi.
 

EŞ ZAMANLI OPERASYON YAPILDI


PTT şubesine gelen polis ekiplerince, ilk önce paranın aktarıldığı hesap bloke ettirildi, ardından Adana İl Emniyet Müdürlüğü ile irtibat geçilerek dolandırıcının yakalanması için eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Operasyonda, Mardin’in Derik nüfusuna kayıtlı ve dolandırıcılıktan daha önceden suç kaydı bulunduğu öğrenilen Savun gözaltına alındı.

Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Tercan'ın dolandırılmaktan son anda kurtarıldığını belirterek olası telefon dolandırıcılıklarına karşı vatandaşa uyarıda bulundu.


AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçişleri duyurdu: 5 örgüt mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu