Dolar 2.5 liraya çıktı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Merkez Bankası'nı hedef alan açıklamaları ve ABD'de çekirdek enflasyonun yükselmesiyle dolar 2.50 liraya çıktı

A A
Dolar 2.5 liraya çıktı

Güne 2.49 lira dolayında başlayan dolar, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın istifa ettiği iddialarının Başbakanlık tarafından yalanlanmasıyla 2.4796 liraya kadar geriledikten sonra, ABD verilerinin açıklanmasıyla yeniden tırmanışa geçti 2.5 liraya çıktı.

ABD'DEN GELEN VERİ

ABD’de dayanıklı tüketim malı siparişleri ocak ayında yüzde 2,8 ile beklentilerin üzerinde arttı. ABD Ticaret Bakanlığı’nın bugün açıklanan verilerine göre, dayanıklı tüketim malı siparişleri ocakta yüzde 2,8 artarak, 236,1 milyar dolara ulaştı. Bu sonuçla, son 3 aydır ilk kez yükselen veriye ilişkin piyasa beklentisi yüzde 2 artış yönündeydi.

ALTIN DA YÜKSELDİ

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nda (KMTP), BIST Altın Piyasası Endeksi önceki kapanışa göre yüzde 0,65 değer kazandı. Altının kilogramı ise 97 bin 50 liraya yükseldi. Çeyrek altının satış fiyatı ise 160 TL'ye yükseldi.

İstanbul Kapalıçarşı’da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle:

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Facebook ziyaretçileri kaç yaşında?