Dolar ve euro ne kadar? 11 Şubat döviz kuru...

Şubat ayının ikinci haftasına girdik. Her hafta başında olduğu gibi döviz kurundaki gelişmeler büyük bir merakla araştırılıyor. Cuma günü kapanışı 5,2529 ile yapan dolarda sabah saatlerinde çok az bir yükseliş yaşanıyor. İşte 11 Şubat döviz kurundaki son durum...

11 Şubat 2019, Pazartesi 09:14 Son Güncelleme:
A A
Dolar ve euro ne kadar? 11 Şubat döviz kuru...

Döviz kurunda geçen hafta yüksekliş söz konusuydu. Geçen hafta başına 5,21'le başlayan dolar cuma günü kapanışı 5,2529'la yaptı. Haftanın ilk gününde şimdi döviz fiyatları araştırılıyor. İşte 11 Şubat dolar ve euro fiyatları...

DOLAR VE EURO NE KADAR?

Döviz fiyatlarında bugün yatay bir seyir söz konusu... Sabah saat 09.10 itibarıyla dolar 5,2515'ten işlem görürken euro ise 5,9516'dan satılıyor.

KÜRESEL PİYASALAR ÇİN'E ODAKLANDI

Küresel piyasalar, ABD ile Çin arasında yürütülen ticaret müzakerelerinin bu hafta Çin’de devam etmesi beklenen toplantılarına ve yoğun veri takvimine odaklandı.

Küresel piyasalarda gündem, ABD ile Çin arasında yürütülen ticaret müzakereleri nedeniyle bu hafta ABD’li yetkililerin Çin’e gitmesi ile

hareketlenecek. ABD’de yürütülen müzakereler sonrası yatırımcılarda iyimserlik artsa da bu hafta Çin’de gerçekleştirilecek görüşmelerin piyasaların yönü üzerinde belirleyici olması bekleniyor. Müzakerelerin 1 Mart’ta başlayacak yeni gümrük tarifeleri öncesinde anlaşmayla sonuçlanması bekleniyor.

Analistler, bu hafta ayrıca yoğun veri gündemi ile ABD’de hükümetin tekrar kepenk kapatmaması için Başkan Donald Trump ile Demokratlar arasındaki görüşmelerin de takip edileceğini ifade etti. Trump ile Demokratlar, bütçe konusunda cuma gününe kadar anlaşma sağlayamazsa federal hükümet tekrar kepenk kapatacak. 22 Aralık 2018’den başlayarak 35 gün süreyle kapalı kalan federal hükümet, tarafların geçici anlaşması ile 2 haftalığına açılmıştı.

Yurt içinde ise cuma akşamı açıklanması beklenen, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor’s’un Türkiye değerlendirmesinin piyasaların odağında yer aldığını ifade eden analistler, veri takviminde ise perşembe günü sanayi üretimi ve cari işlemler dengesi, cuma günü işsizlik verilerinin takip edileceğini söyledi.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aralarında Türkiye'nin de olduğu 5 ülke taze meyvelerdeki bozulmaları önleyecek proje hazırladı