Dolar ve euro ne kadar? İşte 1 Nisan döviz kuru…

ABD – Çin ticaret görüşmelerinde ilerleme kaydedileceğine yönelik umutlar riskli varlıkları destekliyor. Ekonomiyi takip eden yatırımcının merak ettiği konuların başında Dolar ve Euro geliyor. Peki, Dolar ve euro ne kadar? İşte 1 Nisan döviz kuru…

01 Nisan 2019, Pazartesi 10:00 Son Güncelleme:
A A
Dolar ve euro ne kadar? İşte 1 Nisan döviz kuru…

Yerel seçimlerin ardından kapsamlı bir yol haritası açıklanacağını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Londra swap piyasasındaki TL sıkışıklığına da değindi. Albayrak, Londra özelinde swap piyasasının Türkiye’deki bankacılık sektörü tarafından kullanılmaya devam edileceğine söylerken, sürecin normalleştiğini belirtti. Döviz kuru hafta boyunca hareketli bir seyir izledi. Peki, bugün döviz kurundaki seyir nasıl?

DOLAR VE EURO NE KADAR?

Dolar fiyatları şu dakikalarda 5.59 TL seviyesinde hareket ederken, Euro fiyatları ise 6.30 TL seviyesinde bulunuyor.

Geçtiğimiz haftayı 5.57 TL seviyesinde tamamlayan dolar kuru, 2019 Türkiye Mahalli ve İdari Yerel Seçimleri sonrası haftanın ilk işlem gününde yatay bir seyirle hareket ediyor. Dolar kuru Türkiye piyasaları kapalıyken uluslararası piyasada saat 07.58 itibarıyla 5.5763 TL seviyesinde işlem görürken; en düşük 5.5646 TL seviyesini gördü. Euro kuru ise aynı dakikalarda 6.2663 TL seviyesinde bulunuyor.

Doların dünyada en çok işlem gören 6 adet yerel para biriminin karşısındaki değerini gösteren dolar endeksi yüzde 0.12 düşüşle 96.72 seviyesinde, Euro/dolar paritesi ise şu dakikalarda 1.1235 seviyelerinde bulunuyor.

10 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 17.92 seviyesinde, 2 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 21.19 seviyesinde bulunuyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Petrol fiyatları coronavirüs nedeniyle düşmeye devam ediyor