Dolarda son durum

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Moody's'in Cuma günü Türkiye'nin kredi notunu değiştirmemesinin etkisiyle dolar yeni haftaya 3.0 liranın altında başladı

08 Ağustos 2016, Pazartesi 09:39
A A

Cuma günü, Moody's açıklaması öncesindeki piyasa kapanış saatlerinde 3.02 lira dolayında işlem gören dolar, yeni haftaya 2.98 liradan başladı. Aynı dönemde euro da 3.14 lira düzeyinden 3.11 liraya çekildi.

Moody's Cuma gecesi, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başladığı kredi notu gözden geçirmesinin sona ermediğini ve mevcut notun devam ettiğini açıkladı. Şirketin Türkiye'ye ilişkin kredi notu, "negatif" görünüm ve "yatırım yapılabilir"in en alt sınırı olan "Baa3" düzeyinde bulunuyor.

Moody's açıklamasında, gözden geçirmenin 18 Temmuz'dan itibaren 90 gün içinde tamamlanacağı belirtilerek, "Türkiye'deki darbe girişiminin başarısız olmasına rağmen, politik kuruluşlar, iş ortamı, dış şoklara karşı var olan mekanizmeler ve büyümenin karşı karşıya olduğu zorlukların, darbe girişimi sonrasında artacağına ilişkin görüşümüzü koruyoruz" denildi.

İSTANBUL, (DHA)


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.