Domuz gribinden altıncı ölüm

Konya'da iki kişinin daha ölmesiyle Türkiye'de domuz gribi kurbanlarının sayısı altıya yükseldi

01 Kasım 2009, Pazar 19:30
A A

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada domuz gribi vakasında ölüm sayısı Konya'da 22 aylık bir kız ve 14 yaşındaki bir erkek çocuğunun daha yaşamını yitirmesiyle 6'ya yükseldi. Yoğun bakımda 9 hastanın tedavisine devam edildiği belirtilen Bakanlık açıklamasında şöyle denildi:

Konya'da pandemik grip nedeniyle tedavisi devam eden 22 aylık bir kız ve aynı zamanda kronik hastalığı olan 14 yaşında bir erkek çocuğumuz maalesef hayatını kaybetmiştir. Bu vefatlarla beraber Pandemik gripten kaybedilen vatandaşlarımızın sayısı 6 olmuştur. Durumu ağır olan 9 hastanın tedavisi ise yoğun bakımlarda sürdürülmektedir.

UYARILAR
2 yaşından küçük çocuklar, kronik hastalığı olanlar, gebeler ve 65 yaş üstündekilerin grip belirtileri ortaya çıktığında mutlaka bir hekime müracaat etmeleri gerekmektedir.

Bunların dışındaki kişilerde grip belirtileri ortaya çıktığında evlerinde istirahat etmeleri, ancak genel durumda kötüleşme, solunum güçlüğü, göğüs ağrısı, nefes darlığı, bilinç bulanıklığı, 3 günden fazla süren ateş, ciddi ve sürekli kusma şikayetlerinden biri olan vakaların beklemeden doktora müracaatları büyük önem taşımaktadır."

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.