Domuz gribine 2. kurban

Diyarbakır'da 34 yaşında bir kadının domuz gribinden hayatını kaybetti

29 Ekim 2009, Perşembe 15:42
A A
Domuz gribine 2. kurban

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ilk pandemik A (H1N1) grip vakasının tespit edildiği 15 Mayıs 2009’dan bu yana Türkiye’de toplam bin 411 pandemik A (H1N1) vakası tespit edildiği bildirildi.

Bu vaka sayısının, bugün itibarıyla Türkiye’de var olan değil, sürecin başlangıcından bu yana tespit edilen toplam vaka sayısı olduğu ifade edilen açıklamada, "Laboratuvar teyitli ve tedavisi hastanede sürdürülmekte olan 12 vakamız bulunmaktaydı.

Bunlardan Diyarbakır’da tedavisi devam eden 34 yaşında bir bayan vatandaşımız maalesef hayatını kaybetmiştir. Halen 11 vakanın tedavisi hastanede devam etmektedir. Bunlardan durumu ağır olan üç hastanın tedavisi ise yoğun bakımda sürdürülmektedir" denildi.

HASTANEDE BULAŞTIRILDI İDDASI

Dicle Üniversitesi Tıp Fakütltesi Hastanesi'ne erken doğum teşhisi ile yatırılan sezeryanla ölü bir bebek dünyaya getirdikten sonra aşırı kan kaybı nedeniyle yoğun bakıma alınan ve domuz gribi virüsünden yaşamını kaybettiği açıklanan Beşire Bozkurt'un yakınları isyan etti.

Bozkurt'a domuz gribinin hastaneden bulaştığını öne süren yakınları konuyu yargıya taşıyacaklarını söyledi. Bozkurt'un amcası Ahmet Çiçek, yeğeninin bir hafta kadar önce yürüyerek hastaneye geldiğini belirterek, "Burada doğumun yaklaştığını söyleyip hastaneye yatırdılar. Hiçbir şeyi yoktu. Bize öldükten sonra domuz gribi olduğunu söylediler.

Eğer domuz gribi olmuşsa kesinlikle hastanede bulaşmıştır. Biz hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Yasal yolara başvuracağız, bu durumun sorumlulalarının cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.