Domuzlar şehri bastı

Güllük'te yaban domuzları yaklaşık 1 aydır hava karardıktan sonra belirli saatlerde şehre iniyor

16 Ekim 2009, Cuma 10:11
A A


Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Güllük beldesinde yaklaşık 1 aydır hava karardıktan sonra belirli saatlerde şehre inen yaban domuzları, ilçe halkının sevgilisi haline geldi. 

Muğla’nın Milas İlçesi'ne bağlı Güllük Beldesi'nde halk yaklaşık bir aydır yaban domuzları ile yatıp kalkıyor. Güllüklü balıkçı 50 yaşındaki Nermin Tanyeri’nin öncülüğünde her akşam beldenin farklı noktalarına ekmek, domates, karpuz ve kavun gibi sebze ve meyve bırakan Güllüklüler, saat 21.00’den itibaren cadde ve balkonlara çıkarak yaban domuzu sürülerini beklemeye başlıyor. Saat 22.00 sıralarında kent merkezindeki Adnan Menderes Caddesi’nden 3 ve 4’erli guruplar halinde beldeye inen yaban domuzları insanların 4 metre yanına kadar yanaşarak bıraktıkları yiyecekleri yiyor. 

'GEL KIZIM, GEL OĞLUM'
Nermin Tanyeri’nin “Gelin kızım, gelin oğlum yiyin” sözleri ile insanlara daha da yaklaşan yaban domuzları yaklaşık bir saat kadar şehirde kalırken, görmek isteyen Güllüklüler cadde ve balkonlara çıkıyor. Yaban domuzlarının yaklaşık bir aydır hemen her akşam belde halkının bıraktığı yiyeceklere geldiğini ve karınlarını doyurduktan sonra tekrar Gözetleme Dağı yönüne giderek gözden kaybolduklarını belirten Tanyeri, “Yaban domuzları insanlara, biz de onlara çok alıştık. Her akşam esnaftan topladığımız yiyecekleri, geldikleri noktalara bırakıyoruz. Zaman zaman limana ve belediyenin önüne kadar geliyorlar. Normalde insan kokusunu 2 kilometre uzaktan alıp kaçan yaban domuzları artık neredeyse elimizden yemek yiyecek hale geldiler. Şu ana kadar hiç kimseyede bir zararları olmadı. Yaban domuzları Güllüklüler'in sevgilisi haline geldi, hemen her akşam belde halkı yaban domuzlarının gelişini merakla beklemeye başladı” dedi.

Yaşar ANTER- Erkan GÜVENÇ/MİLAS (Muğla), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.