Donald Trump paylaşımından sonra Kathy Griffin'in işine son verildi

ABD Başkanı Donald Trump'ı protesto etmek için kesik baş fotoğrafı paylaşan komedyen Kathy Griffin özür mesajı yayınladı.CNN  bu fotoğrafın üzerine komedyenin işine son verdi

31 Mayıs 2017, Çarşamba 15:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

60 yaşındaki komedyen Kathy Griffin, yaptığı sosyal medya paylaşımıyla eleştiri oklarının hedefi oldu: ABD Başkanı Donald Trump'ınkine benzeyen 'sahte bir kanlı kesik başla'  poz verdi ve paylaştı.

Griffin, fotoğraftaki rahatsız edici görüntü sebebiyle ağır biçimde eleştirildi. Komedyene en büyük tepki Donald Trump'ın kendisinden geldi. 

11 yaşındaki oğlu Barron Trump'ın fotoğraftan çok etkilendiğini, onu zor sakinleştirdiklerini yazan Donald Trump sosyal medyada büyük tartışma yaratan fotoğraf için "İğrenç ama sürpriz değil. Günümüzde sol bu. Bunun kabul edilebilir olduğunu düşünüyorlar" dedi.

Gelen eleştirilerin ardından Kathy Griffin geri adım attı. Griffin, Twitter'da yayımladığı özür videosunda "çizgiyi aştığını" belirterek şunları söyledi

Fotoğraf çok rahatsız edici. İnsanları nasıl etkilediğini anlıyorum. İleri gittim. Beni affedin"

Kathy Griffin, ünlülerin fotoğrafçısı Tyler Shields'tan fotoğrafı internetten kaldırmasını istediğini de belirtti.

Trump'ın 2016 seçimlerindeki Demokrat rakibi Hillary Clinton'ın kızı Chelsea Clinton da fotoğrafa, "Barbarca ve yanlış. Bir cumhurbaşkanını öldürme şakası komik olamaz" diyerek tepki gösterdi.

Eski Cumhuriyetçi başkan aday adaylarından Mitt Romney de, "Siyasetimiz çok seviyesiz, çok kaba bir hal aldı. Ama Kathy Griffin'in pozu, bunu daha iğrenç, daha barbar bir seviyeye taşıdı" dedi.Emmy ödüllü oyuncu ve komedyen Griffin, Trump'a sert muhalefetiyle tanınıyor.

İŞİNE SON VERDİLER

İŞİNE SON VERDİLER

CNN ünlü komedyenin yayınladığı bu fotoğraf üzerine Griffin'in işine son verdi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tarihe yön veren kadınlar: Uzun süre tahtta kalan İngiliz Kraliçesi II. Elizabeth