Donanma'dan yükselen siren sesleri merak uyandırdı

Donanma'dan yükselen siren sesleri merak uyandırdı

Donanma Komutanlığı'nın Gölcük Deniz Üssü'ndeki Poyraz Rıhtımı'nda bulunan savaş gemilerinden toplu halde gelen siren sesleri ilçede büyük merak uyandırdı

24 Kasım 2011, Perşembe 01:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Aralıklı olarak çalan siren seslerinin bir kazadan kaynaklanmış olabileceği yolunda yorumlar yapılırken daha sonra bunun gece eğitimi çalışmasından kaynaklandığı öğrenildi.

Gölcük Deniz Üssü’ndeki Poyraz rıhtımında bulunan gemilerden yükselen siren sesleri İzmit Körfezi’nin karşı sahilleri ile Gölcük, Değirmendere gibi yerleşim merkezlerinden de duyuldu. Bunu merak edenler telefonlara sarılıp bilgi edinmeye çalışırken, ’155 Polis İmdat’ hattına da çok sayıda telefon geldi. Saat 24.00’e doğru siren sesleri kesildi.

Poyraz rıhtımına yakın bölgedeki vatandaşlar bazı gemilerden denize doğru ışıklandırmalar yapıldığını gördüklerini söylediler. Herangi bir açıklama yapılmamakla birlikte daha sonra bunun Donanma Komutanlığı’ndaki bir eğitim çalışmasından kaynaklandığı öğrenildi. Ancak Gölcüklüler bugüne kadar gece yapılan bir eğitim çalışmasında sirenlerin bu şekilde çalınmadığını belirttiler.

GÖLCÜK(Kocaeli), (DHA) 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 27 Eylül 2021 Çılgın Sayısal Loto sonuçları: Çılgın Sayısal Loto kazandıran numaralar