Döngeloğlu: Topunuzla tüfeğinizle gelin, buradayız

Döngeloğlu: Topunuzla tüfeğinizle gelin, buradayız

Döngeloğlu: Topunuzla tüfeğinizle gelin, buradayız

18 Mart 2019, Pazartesi 16:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yavuz YILMAZ/ İNEGÖL,(Bursa),(DHA)-BURSA’nın İnegöl ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programına katılan ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Yenizelanda saldırısıyla ilgili “Topunuzla gelin, tüfeğinizle gelin buradayız” diyerek tepki gösterdi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma günü münasebetiyle İnegöl’e gelen ilahiyatçı, yazar Ömer Döngeloğlu, “Pazarlığını Allah ile yapanlar, canını ve malını Allah ile satanlar, dünyada hiçbir şeyin önünde eğilmezler. İşte biz dünya tarihi durdukça, Müslüman’ın, Gayrimüslim’in; vicdan sahibi, adalet sahibi herkesin hakkını teslim ettiği, şanlı bir ecdadın hayır duası için bu gece buradayız. Allah bizi; şahadetle diriltmiştir. Çünkü şehitlerin ölmeyeceğini yüce kitabımız bize haber verdi. “Sakın Allah yolunda öldürenlere ölüler demeyin, onlar diridirler. Fakat siz fark edemezsiniz” buyuruyor Ayeti kerime. Demek ki toprağa düşerken dirilen bir insanı siz; hangi silahla, hangi bomba, hangi tehdit ile korkutabilirsiniz. Bizim hayatımız; dinimiz için, vatanımız için canımızı verdiğimiz anda başlar bizim hayatımız. Bu yönüyle biz Müslümanlar olarak, Müminler olarak şahadet ruhunu asla kaybetmemeliyiz. Uyuşturucu ile silah ile eğlence ile internet ile oyun ile bizi başka yere baktıranlar, bize başka başka şeyler gösterenler aslında ne yaptıklarını çok iyi biliyorlar. Dünyada hiçbir paranın alamayacağı vatanı Türkiye Cumhuriyeti yaparız. Biz vatanımızı, dinimizi Allah’ın bize emanet ettiği bu kutsal davayı, dünyada hiçbir para ile alınamayacağını şahadet ruhu ile besleriz.  Batının bütün pisliklerini başka isimler altında üstümüzden aktardılar. Bunların hepsi bir gaye için. Biz ne yaptığını bilmeyen toplum olup, bu ülke için dışarıda kırk şeytanlık düşünen dış güçlerin uygun bir ortama kadar bu milleti; sarhoş, şuursuz, habersiz, gayesini unutmuş olsun diye yaptılar hepsini. Bir yere kadar başardılar ama Kalplere imanı Allah doldurur, cesareti yüreklere Allah doldurur. Çanakkale’de soğuk baharın henüz kıştan kurtulamadığı buz gibi soğuk havasında, seferlerde tir tir titreyen tüfek kadar boyu olan Anadolu’nun küçücük çocukları; İngiliz’in, Fransız’ın ateş kusan toplarına, tüfeklerine, gemilerden ateş yağdıran bütün makineli tüfeklerine karşı siperlerinde tir tir titreyen, üstüne örtecek bir kaputu, bir paltosu, bir kabanı olmayan yazlık elbiseleri ile gelmiş, Güneydoğudan gelmiş çocuklar, üstünde başında yok, ayağında ayakkabısı olmayan şehitler, gaziler siperlerde tir tir titrerken, siperin en başında duran alay imamı, biraz sonra düşmanın üzerine yıldırım gibi yağacak olan orduyu ateşe getirmek için, onları korkusuz bir şehide dönüştürmek için siperin başında alay imamının ağzından çıkan sözler şunlardı; “Yetiş ya Muhammed kitabın elden gidiyor” dediğinde siperlerden yağmur gibi boşalan çocuklar düşmanın üzerine saldıracak ve geri dönen olmayacak, tamamı şehit düşecek” dedi.

''ÇANAKKALE’YE SADECE ŞEHİTLERİ GÖMMEDİK''

Döngeloğlu, “Biz Çanakkale’ye sadece şehitleri gömmedik. Nice umutları gömdük, nice sevdaları gömdük, nice evlatların hayallerini gömdük. Bayram günü babasının elini tutamadan büyüdü bu Anadolu’nun çocukları. Biz o halde bu vatanı kimseye bırakmadık. Yeni Zelanda’da ki soysuz; zavallı çocuklara kurşun sıkan, 4 Yaşındaki Filistinli çocuğu vatanı tehlikeye düştüğü için belki başıma bir şey gelmez diye Yeni Zelanda’ya kaçmış gitmiş, orada muhacir gibi yaşayan 4 yaşındaki Filistinli çocuğu kurşuna dizen; kitapsız, Türk yiyici diye tüfeğinin üzerine yazan alçak tanrı böyle istedi diyerek, Allah’a iftira eden, Haçlının soysuz alçağı beni dinle aslanım; öyle Afgan’ın, Filistinlinin, Doğu Türkistanlının, Arakanlı’nın gariplerine arkadan kurşun sıkmak kolay. Ayasofya’nın minarelerini sökeceğiz diyorsun ya, aha buradayız. Topunuzla gelin, tüfeğiniz ile gelin aha buradayız. Az gelirsiniz aslanım az gelirsiniz. Dün geldiniz, geldiğiniz gibide it sürüleri gibi de kaçıp gittiniz. Yine önümüze katıp kovalarız. Bizi ölümle korkutamazsınız, tarihinde Kürdün evladı Selahaddin Eyyubi olan bir milletiz. Ecdadın da Gürcü Ahmetlerin olduğu bir milleti, soyunda sülalesinde Kafkas Kartalı Şeyh Şamilin olduğu bir milleti, babası dedesi Osman Gazi, Ertuğrul Gazi, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman olan, babası dedesi Sultan Abdülhamit olan bir milleti dünyada korkutacak bir silah daha yapılmamıştır” şeklinde konuştu.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İnegöl Belediye Başkanı Taban: İnegöl'de özgün bir tarım modeli hayata geçirildi