Dönüş çilesi başladı!

Dönüş çilesi başladı!

Kurban Bayramı'nın son günü yola çıkanlar nedeniyle TEM otoyolunun Bolu ve Düzce kesimlerinde araç yoğunluğu yaşanırken, trafiğin akışında sorun olmadı. Kocaeli'nde ise öğlen saatlerinde oluşmaya başlayan yoğunluğun gece yarısına kadar sürmesi bekleniyor

07 Ekim 2014, Salı 14:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TEM Otoyolu'nun Bolu ve Düzce kesimlerinde araç yoğunluğu yaşanıyor. İstanbul istikametine doğru yoğun bir araç trafiği yaşanırken, Ankara istikametinde ise daha az aracın seyrettiği görüldü. Araçlar herhangi bir kuyruğa takılmadan yollarına devam ettiler. Bolu Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, TEM Otoyolu'nda Kurban Bayramı'nın son günü yaşanan yoğunluk nedeniyle radar ve kontrollerini arttırdı. Yetkililer, yollarda yaşanan yoğunluk nedeniyle sürücülerin aşırı hız ve yakında takipten kaçınmaları uyarısında bulundu.

EGE VE AKDENİZ’DEN DÖNÜŞ DÜNDEN BAŞLADI


Bayram tatilini Ege ve Akdeniz'deki tatil bölgeleri ile Anadolu'nun çeşitli kentlerindeki yakınlarının yanında geçenlerin bir bölümü, yoğun trafikten etkilenmemek için dünden itibaren dönüşe başladı. Dün akşam saatlerinde TEM ve D-100 Karayolu'nun Kocaeli geçişinde gece yarısına kadar yoğunluk görüldü. Trafik saat 01.00'den sonra biraz rahatladı.

- Tatilin son günü olan bugün saat 12.00'ye kadar rahat görünen yollarda yeniden yoğunluk görüldü. Bayram tatili dönüşlerinde uzak noktalardan yola çıkan sürücüler Kocaeli'ne öğle saatlerinde ulaşması ile birlikte saat 12.00'den sonra bazı noktalarda trafik ağır ilerlemeye başladı. Bu noktalardan biri olan TEM'in Belirdere Rampası'nda birkaç hasarlı kaza olunca trafik kısa süreliğinde durdu. Anadolu'nun dört bir yanından gelen araçların ulaşmasıyla oluşan bu yoğunluğun gece yarısına kadar sürmesi bekleniyor.
 
- Kocaeli Bölge Trafik yetkilileri, sürücülerin özellikle Bekirdere Rampası, Körfez ilçesinde Hereke geçişindeki Mağaraburnu Mevkii ve Dilovası Rampası'nda sıkışmalar görüldüğünü belirtirken, sürücülerin bu bölgelerde sabırlı davranmalarını, özellikle emniyet şeridini boş tutmalarını istedi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sıcaklık yükseldi, şikayetler arttı! Uzmanlardan dikkat çeken açıklama