Dönüşleri kamyonla oldu

Atarlı Abla Deniz Ülker yazdı...

29 Temmuz 2017, Cumartesi 05:00
A A

‘Çocuklar Duymasın’ geri döndü. Yalnız senaristler biraz paslanmış. Malum eskiden kamu spotu yoktu, bu işi ‘Çocuklar Duymasın’ yapardı da bu kadar gözümüze sokmazlardı.

Bu sıcakta adım başı iş makinesi ve nakliyat kamyonu görmekten bezmiş, inşaat tozu solumaktan ciğeri solmuş insanları, kentsel dönüşümün ne büyük nimet olduğuna değil ‘Taş Fırın Erkeği Haluk’, komple Hababam Sınıfı gelse ikna edemez!

Hamam tasıyla çemkirin bari

Hamam tasıyla çemkirin bari

Yazları toplu taşıma araçlarındaki ter kokusuna çemkirmek adetten oldu. Bu yılın trendi de, deodorant resimleri paylaşıp, “Kullanın şunu” demek.

Hadi deodorantların zararlı olabileceği gerçeğini pas geçtik. Ama suya sabuna dokunmadan deodoranta abanan bünyelerin kokusu çok daha keskin oluyor. Madem bu kadar uyarıda bulunmak istiyorsunuz hamam tası, sabun falan paylaşın.

BiZ EN AZINDAN POĞAÇA YiYORUZ!

BiZ EN AZINDAN POĞAÇA YiYORUZ!

Deniz Akkaya nasıl giyineceğini sokakta poğaça yiyenlerden öğrenecek değilmiş. Aman Deniz Hanım, bizim ne haddimize size bir şey öğretmek!

Ama size “Çok iyi giyiniyorsun” diyenler, badem sütlü chia pudinglerinin yanında sizi de yiyorlar bilesiniz.

Depremde de 'sosyalleştik'

Depremde de 'sosyalleştik'

Ege Bölgesi’ni sarsan deprem sonrası sosyal medya dev bir kriz masasına dönüştü. Öneriler, rasathanede çalışan ‘bir yakından’ alınan bilgiler havada uçuştu. Açıkçası korkuyorum. Deprem anında ilk yapılması gereken akıllı telefona uzanmak değil sanki. 1999 Depremi’ni hatırlasak fena olmayacak galiba.

Kolçak ve kedileri hatırına

Kolçak ve kedileri hatırına

Çocukluğumun en neşeli anlarının fonunda hep Harun Kolçak şarkıları vardı. Vefatı çok canımı acıttı. Ardında bıraktığı iki kedisini evlat edinmek için yüzlerce hayvanseverin sıraya girdiğini okuyunca bir hatırlatma yapmak istedim. Harun Kolçak gerçek bir hayvanseverdi. Konu onun hatırasına sahip çıkmaksa, illa ki onun kedilerinden birini almak gerekmiyor. Herhangi bir cana evinizi açın yeter. Özellikle Harun Kolçak’ın tabutuyla selfie çekenlerden büyük performans bekliyorum!

Başka bir arzunuz?

Başka bir arzunuz?

Yaz aylarında en sevdiğim hobilerimden biri, güzide tatil beldelerine gidip, ‘trendy’ mekanlarda yedikleri yemeklerin fiyatlarından şikayet edenlerle kafa bulmak. Hayat bu arkadaşlara güzel valla. Tatile gidecekler, asgari ücretin yarısına öğlen yemeği yiyecekler, sonra isyan edecekler, biz de “Vah vah” diyeceğiz. Başka bir arzunuz var mı efendim? Görgü taze bitti ama akıl fikir ikram edebiliriz.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.