Döviz bozdurana minibüs ücretsiz

Döviz bozdurana minibüs ücretsiz

Denizli’de Bakırlı-Gümüşler hattında şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüsçüler, döviz bozduran yolcuları ücretsiz taşıma kararı aldı.

13 Ağustos 2018, Pazartesi 17:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bakırlı-Gümüşler hattında çalışan minibüs işletmecisi Eşref Baştürk, Türk lirasına destek amacıyla sosyal medyadan dolar ve avro bozdurup makbuzunu gösteren yolculardan ücret almayacağını duyurdu. Bu çağrıya destek olan Baştürk’ün aynı hatta çalışan arkadaşları da minibüslerine "Dövizini bozdurup makbuzunu gösteren müşterilerimize aracım ücretsizdir" yazısı astı.

Eşref Baştürk, Türkiye’yi emri altına almak isteyen dış güçlerin son olarak ekonomik saldırı düzenlediklerini söyledi. Türkiye’nin parmakla veya para ile yıkılabilecek bir devlet olmadığını vurgulayan Baştürk, şöyle konuştu: "Şu an ülkemiz üzerinde dış güçlerin oluşturduğu ekonomik savaş var. Buna istinaden küçük esnaf olarak ’farkındalık yaratalım, ülkemizi savunalım’ diye düşündük. ’Doları bozdurana biz aracımızı ücretsiz yapalım, hiç olmazsa bizim de çorbada tuzumuz olsun’ dedik. Herkesin de elini taşın altına koymasını isterim. Biz orta kesim esnaf olarak bir şey başlattık. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Ülkemiz ve ülkemizin başındaki hükümetimiz yalnız değildir." Durak başkanı Emre Çoban da döviz bozduran herkesin bu hattaki minibüslere ücretsiz bineceğini dile getirdi. Hayrettin Kuş ise "Küçük esnaf olarak elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. Şimdi bunu iş adamlarımızdan bekliyoruz. Güzel günlerin geleceğine inanıyoruz." diye konuştu. Öte yandan Şemikler Mahallesi’nde kahvehane işleten Ali Kuş da dolar bozduran ve makbuzunu gösterenlerden çay parası almadığını kaydetti. AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Dönmez tarih verdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin temelini atacak