Dövizde son durum! Dolar ne kadar oldu? (14 Mart)

Dövizde son durum! Dolar ne kadar oldu? (14 Mart)

Fed ve TCMB'nin faiz kararlarına odaklanan dolar/TL bu sabah kapandığı seviye olan 3,74 seviyesinden işlem görüyor

 

14 Mart 2017, Salı 09:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bu hafta önce ABD Merkez Bankası (Fed) ardından da TCMB'nin faiz kararlarına odaklanan piyasada ilk işlem günü temkinli geçti. Analistler, TL'nin dün benzer para birimlerinden negatif ayrıştığına değinirken 3,74 TL civarında seyrettiği görüldü. Açılışını 4 lira civarında yapan euro ise 3.99'un üzerinde dengelendi.

Dolar/TL bu sabah 08.39 itibarıyla 3.7433 seviyesinde işlem görüyor. Euro/TL ise aynı saatte 3.9890 seviyesinden işlem gördü.
 

KÜRESEL PİYASALARDA FED BELİRLEYİCİ OLACAK


Küresel piyasalarda bu hafta yatırımcıların yakından izlediği başlıca gelişme yarın sona erecek olan Fed para politikası toplantısı olacak.

Fed'in bu hafta faizleri 25 baz puan artırmasına neredeyse kesin gözüyle bakılırken yatırımcılar açıklamalardan Fed'in yılın kalanında yapacağı faiz artışı sayısına ilişkin de ipucu arayacaklar.

ABD Hazine tahvil getirileri ve dolar, Fed'in faizleri artırabileceği ve önümüzdeki dönemde beklenenden daha agresif faiz artış hızı izleyebileceği beklentileriyle beraber dün yükseldi.

Fed kararının ardından ise gözler TCMB'de olacak. TCMB'nin uyguladığı likidite politikalarının sonucunu gösteren ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti bir haftadır devam eden ek sıkılaştırma adımlarının da etkisiyle 5 yılın yeni zirvesi olan yüzde 10.80 civarında seyrediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TEB'den kredilerde özel avantaj! 3 yıla varan vade...