Down Sendromlu çocuğunu süper kahramana dönüştüren süper baba!

Yurt dışında bir ailenin çocukları Down Sendromuyla doğmuş ve onlar bu sorunu hayatlarının merkezine oturtup çocuklarına hastaymış gibi davranmak yerine bambaşka bir yol izlemişler. Bakalım ne yapmışlar...

11 Ocak 2017, Çarşamba 15:52
A A
Down Sendromu insanların vücutlarındaki hücrelerin 46 yerine 47 kromozoma sahip olmasıdır. Down Sendromu çoğu zaman insanlar tarafından bir hastalık gibi görülür, fakat bu sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır.

Down Sendromu insanların vücutlarındaki hücrelerin 46 yerine 47 kromozoma sahip olmasıdır. Down Sendromu çoğu zaman insanlar tarafından bir hastalık gibi görülür, fakat bu sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır.

Bu farklılığa sahip insanlar diğer insanlardan daha farklı olabilirler, birtakım sağlık sorunları olabilir ama unutulmaması gereken en önemli şey aslında hepimiz birbirimizden farklıyız onlarınki de tam olarak böyle bir şey. Böyle durumlarda diğer bir önemli nokta ise ailenin tutumudur. Aile çocuğuna verebileceğinden çok daha fazlasını vermelidir. Yurt dışında bir ailenin çocukları Down Sendromuyla doğmuş ve onlar çocuklarını çok farklı bir şekilde yetiştirmeyi tercih etmişler. Bakalım ne yapmışlar...  

William nam-ı değer ‘Wil’ Lawrence ailesinin en küçüğü... Wil diğer kardeşlerinden daha farklı bir şekilde dünyaya geldi, Down Sendromuyla doğdu.

Wil’in babası profesyonel bir fotoğrafçı ve çocuğu için eğlenceli ve dikkat çekici bir proje yapmış.

Çocuğunun bu genetik farklılığını ‘Wil Can Fly’ yani ‘Wil uçabilir’ projesi ile bambaşka bir boyuta taşımış.

Fiziksel olarak her şeyi yapabileceğini eğlenceli bir fotoğraf serisi ile anlatmış.

Bütün fotoğraflarda aslında babası Wil’i tutuyor ve daha sonrasından fotoğraflara yerleştiriyor.

Alan yani Will'in babası aynı zamanda bu projeden elde edilen geliri Down Sendrom fonuna bağışlıyor.

Bu proje geçtiğimiz Mart ayında yapılmıştı fakat geçtiğimiz Ekim ayı Down Sendromu farkındalık ayı olduğundan dolayı Wil’in babası ‘Wil Can Fly’ albümünün ikincisi çekti.

Bu fotoğraflardan da kazanılacak para Down Sendromlular fonuna bağışlanacak.

Alan yaptığı bu projeyle hem kendi çocuğuna çok güzel bir anı bırakıyor hem de diğer Down Sendromlu insanlara yardımda bulunuyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.