Dr. Tolga Kırış için seferber oldular

Mardin Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Tolga Kırış (39) trafik kazasında ayağını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalınca Sağlık Bakanlığı devreye girdi. Kırış ambulans uçakla İstanbul’a sevk edildi

A A
Dr. Tolga Kırış için seferber oldular

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tolga Kırış (39), geçen yıl eylül ayında Mardin Devlet Hastanesi'nde göreve başladı.

TELEFON GELİNCE HASTANEYE KOŞTU

Başhekim Yardımcısı Kırış'a, geçen pazar günü gece saatlerinde Acil Servis'ten, "Hocam karın ağrısı şikâyetiyle bir hasta geldi. Muayene edilmesi gerek" telefonu geldi.

Tutkunu olduğu motosikletine atladı ve hastaneye giderek hastayı muayene edip, ameliyat için ikna etti. Saat 01.00 sıralarında eve dönüş yolunda bir otomobilin çarpması sonucu sağ ayağı motosiklet ile araç arasında sıkıştı. Ayak bileği ciddi şekilde yaralandı.

ACİL AMELİYATA ALINDI

Fedakar hoca, acil ameliyata alındı. Ayağını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalınca Sağlık Bakanlığı devreye girdi.

Mardin İl Sağlık Müdürü Dr. Saffet Yavuz'un devreye girmesiyle KırIş, ambulans uçakla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Ortopedi ve kalp damar cerrahları tedaviye başladı.

Kırış'ın Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde görevli nişanlısı Uzm. Dr. Belkız Şeniz de kendisini bir an olsun yalnız bırakmıyor. Mardin İl Sağlık Müdürü Dr. Saffet Yavuz, "Trafik polisleri kaza yerinde yaptıkları incelemede tali yol olduğu için her iki tarafı da eşit kusurlu bulmuş. Biz otomobil sürücüsüyle ilgili suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Kaynak: Sabah

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tonlarca palamutla geri döndü