Daha hacimli göstermek için: İnce telli ve seyrek saçlılara uygun saç kesim modelleri

İnce telli saçların en büyük zorluğu saçları hacimli göstermek. Bu nedenle ince telli ve seyrek saçlar için saç kesimi çok önemli. İnce telli seyrek saçlar için saç modelleri saçları daha sık göstermek için tasarlanmıştır. Saçı az olanlar ne yapmalı? Elbette seyrek saçlılara uygun saç kesim modellerini uygulamalı. İnce telli saçlara uygun saç kesim modellerini derledik.

15 Ocak 2021, Cuma 09:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kâhkül

Kâhkül

İnce telli saçlara sahip olan kadınlar kâhkül kesimini mutlaka denemelilerdir. İnce telli saçlar için kesim modelleri arasında en hacimli saç kesimi kahkül modeli oluyor. Saçlarının yapışmasını ve sönük durmasını engelleyecek olan kâhküller, seni daha havalı gösterecektir. Saçlarını kâhkül kestirdikten sonra, saç bantları veya renkli saç aksesuarları ile şekillendirebilirsin.


Omuz hizasında saç kesimi

Omuz hizasında saç kesimi

Dalgalı veya kıvırcık ince telli saçlar için kesim modeli arayışındaysan orta boy saçları değerlendirebilirsiniz. İnce telli saçlar için kısa saç modelleriyle gür bir görünüm sağlamak için omuz hizasında bir kesim iyi bir seçim olabilir. Hatta aralarda da biraz kat olması saçına daha fazla volüm katabilir. Eğer biraz daha hareket olmasını istersen yan kahkülleri deneyebilirsiniz.

Yumuşak katlar

Yumuşak katlar

Uzun saçlardan vazgeçemeyenlerseniz katlı bir kesimi göz önünde bulundurabilirsiniz. Tutamların ağırlığını alan yumuşak katlar, saç boyunuzu değiştirmeden daha dolgun bir saç illüzyonu elde etmek için en joker seçenek. Güzellik önerisi: Yumuşak katları öne çıkaran hacimli ve dağınık bir fön saçlarınıza rüzgar değmiş gibi bir doğallık verirken yoğun bir görünüm kazandıracak.

70'ler havası

70'ler havası

Kontrast katlar, bakışları perdeleyen hafif bir perçem ve alabildiğine dağınık bukleler... 70'lerin disco havasını yansıtan 'Swag' ya da diğer adıyla 'Shag' kesim, ince görünümlü saçlara güzellik dönüşümü yaşatacak It-Girl onaylı bir saç modeli.

Açılı lob

Açılı lob

Sıcak mevsimin de popülaritesi yüksek kesimlerinden olan asimetrik lob, tok ve gövdeli duruşuyla ince telli saçların daha yoğun görünmesini sağlıyor. Hacimli bir fönden dağınık dalgalara bir çok farklı modelle şekillendirebileceğiniz bu saç kesimi ara boy uzunluğuyla hem modern hem de kullanışlı.

Dağınık ve kısa

Dağınık ve kısa

Kısa kesimli saçlar tutamların ağırlığından kurtulup özgür kaldığı için hacimlenerek ince telli saçları daha gür gösteriyor. Dağınık bir kesimle hareketlendirilen bob saçlar ince telli saçlara sahip olup kısa boyları tercih denler için birebir. Dağınık bob saçlarınıza ağırlık vermeyen bir köpük uygulayarak hem umursamaz hem de ultra hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.


Ombre ve katlı uzun saç kesimi

Ombre ve katlı uzun saç kesimi

Ombre saçlar tek renk saçlara göre daha hacimli görünüyor. Saçlarınızda ombre veya balyaj gibi farklı boyama tekniklerini tercih ederek saçlarını daha dolgun gösterebilirsiniz. 


Katlı orta boy saç kesimi

Katlı orta boy saç kesimi

İnce telli ve seyrek saçlara sahip kadınlar, orta boydaki saç kesim modellerini tercih etmelilerdir. İnce telli saçlar için saç modelleri arıyorsanız orta boylu ve katlı saç kesimleri, saçlarının daha hacimli ve dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Ayda bir saçlarınızın uçlarından kestirerek daha sağlıklı ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Bu saç kesimini kırık fön veya saç köpüğü ile şekillendirebilirsiniz. 

Pixie

Pixie

Gür saçlıların kısa saç modelleri kullanması genelde zordur. Kısa kesilen gür saç çabuk sertleşir ve şekil vermesi zorlaşır. Seyrek saçlılar ise kabarık modellerle saçlarnı hacimli gösterebilirler. Sadece cesaret edin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aylık kuaför masrafını yarıya düşürecek ev yapımı ağda nasıl yapılır?