DSİ işçi alımı başvuruları ne zaman bitiyor? Başvuru şartları neler? İŞKUR DSİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

DSİ işçi alımı başvuruları ne zaman bitiyor? Başvuru şartları neler? İŞKUR DSİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

DSİ işçi alımı başvuruları için artık son saatler. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 2 bin 5 kadroya sürekli işçi alınacağını duyurmuştu. 23 Ağustos’ta başlayan DSİ işçi alımına vatandaşlardan yoğun bir ilgi gelirken, başvuruların ne zaman biteceği, başvuru şartlarının neler olduğu ve İŞKUR DSİ personel alımı başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da merak konusu oldu.

27 Ağustos 2021, Cuma 13:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

DSİ işçi alımı ilanında taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere ambar işçisi, ağır vasıta hizmetleri için şoför, usta, sondaj işçisi, akaryakıtçı, kompresör operatörü, laborant, vinç operatörü, hidrolog, topoğraf, aşçı, bekçi ve teknisyen gibi personel alınacağı duyurulmuştu. Peki, DSİ işçi alımı başvuruları ne zaman bitiyor? Başvuru şartları neler? İŞKUR DSİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar…

DSİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR?

DSİ işçi alımı başvuruları 23 Ağustos tarihinde başladı, 27 Ağustos Cuma günü sona eriyor.


DSİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Adaylarda aranılacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında açıklandı.

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, irtikap, zimmet,  rüşvet, dolandırıcılık, hırsızlık, sahtecilik, hileli iflas, güveni kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Yaptırılacak Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

Askerlik ile ilişiği olmamak. (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

Her aday, Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

Adayların Türkiye iş Kurumu'nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

İşe alınacak işçilerin deneme süresi dört ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Yapılacak sınavlar 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup başarı puanı altmış (60) olarak belirlenmiştir. Altmış (60) puan altındaki başarı puanları dikkate alınmayacaktır.

İşçi alımında yapılacak sınav; yazılı-sözlü-uygulama yöntemleri kullanılarak, meslekî bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılacaktır.

İŞKUR DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN VE NEREDEN AÇIKLANACAK?

Sınav öncesi sınava katılacakların tespitine yönelik noter huzurundaki kura çekimi; açık iş sayısının dört (4) katı asil ve aynı sayıda yedek olacak şekilde 06.09.2021 tarihinde saat 10:00'da Bölge Müdürlüklerinde yapılacak. Kurada belirlenen adaylar daha sonra Bölge Müdürlükleri internet sitesinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Yazılı, Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi ilgili Bölge Müdürlüğü internet sitesinden duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi dört(4) aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evrak ile Yazılı, Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Kazakistan'da silah deposu patladı! Çok sayıda can kaybı var