DTO Başkanı Uğur Erdoğan: Gündemimiz ekonomi olmalı

DTO Başkanı Uğur Erdoğan: Gündemimiz ekonomi olmalı

03 Nisan 2019, Çarşamba 11:13
A A
DTO Başkanı Uğur Erdoğan: Gündemimiz ekonomi olmalı

DENİZLİ Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, seçimin geride kaldığını, bundan sonraki gündem maddesinin ekonomi olması gerektiğini söyledi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, seçim sonuçlarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Sonuçların, Türkiye'ye iyilik getirmesini temenni eden Erdoğan, "Artık işimizin başına, her ne olursa olsun temel gündem maddemiz niteliğindeki ekonomiye dönmeliyiz. Piyasalarla üreten kesimin ve ekonominin paydaşlarının beklentileri doğrultusunda, yeni bir icraat dönemi başlatılmalı. Üretim, ihracat ve ticaretimize bakmalıyız. Uzun bir süre seçim olmayacağından hareketle, karar mercilerince hızla ekonomiye odaklanılabileceği, böylece ekonomimizin temellerini daha da güçlendirecek yapısal reformlara imza atılabileceği düşüncesindeyiz. O nedenle önümüzdeki günler, hepimiz için çok büyük bir önem taşıyor. Seçim öncesinde bunun sinyalini veren ekonomi yönetimimizden, hızla harekete geçmesini ve gereken adımları atmasını bekliyoruz" dedi.

İş dünyası olarak daha fazla üretim, yatırım ve istihdam yapacaklarını belirten DTO Başkanı Erdoğan, "Vatandaşlar olarak, siyasi görüşümüz ne olursa olsun, milletimizin kararına saygı duymalı, el ele ve gönül gönüle verip, daha güzel günlere birlik ve beraberlik içinde yürümeliyiz. Ülkemizin kalkınması, milletimizin refah seviyesinin yükselmesi için idarecisinden halkımıza kadar herkese görev düşüyor" diye konuştu.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...