DTP'ye 'şerefsizlik' suçlaması

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Cafer Tatlıbal, PKK olayını barışa döndürmeye çalıştıklarını belirterek, "Ama DTP şerefsizlik etti" dedi

30 Ekim 2009, Cuma 09:37
A A

Partisinin Kahramanmaraş il binasında basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Cafer Tatlıbal, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Kendilerinin bir şeyler yapmak istediğini ancak birilerini de yapılmaması için çaba sarf ettiğini ileri süren Tatlıbal, "Türkiye'de PKK olayının arkasında hem Türkiye Cumhuriyeti'nin yaptığı hatalar yatıyor hem de orası bir sektör haline gelmiş 'menfaat' yatıyor. Müthiş bir çıkar savaşı var.

'PKK BİTTİ'

Türklerin de çıkar savaşı var Kürtlerin de çıkar savaşı var. Dünün milliyetçilerinin bugün Kürtlerin yanında iyi bir işadamı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bölgede her türlü kaçakçılık olayı ile belirli insanlar burada zengin oldu. Bu işlerle uğraşanlar ellerinden kaybetmemek için her şeyi yapıyorlar"diye konuştu.

PKK'nın bittiğini ileri süren Tatlıbal, sözlerini şöyle sürdürdü: "PKK'ya lojistik desteği kalmadı. PKK'ya dün silah verenler bugün 'silahı teslim et' diyor. ABD onlara silahı verdi. Bugün de diyorlar ki 'silahları teslim edeceksiniz'. Çünkü Türkiye'nin yapısı değişti. Onun için bu sıkıntılar var.

'ROMALI KOMUTAN EDASIYLA KARŞILANDILAR'

Biz de diyoruz ki bu dış konjektör yakalanmışken bu ülkenin 30 yıldan beri beceremediği bu PKK olayını barışa döndürelim diyoruz. Bu doğru bir hamleydi ama birileri yine kaşıdı. Terörden nemalananlar yeniden kaşıdı.

Bildiğiniz gibi DTP şerefsizlik etti. Oradan gelen adamları Roma fatihi gibi arabaların üstünde komutan edasıyla her ilde dolaştırdı ve sırf bunun altında Türkleri rencide etmekti bunu da başardılar. Açılım doğru bir açılım. Bu ülkenin istikbalini düzeltmeye yönelik en güzel politikalardan biridir. Bundan daha uygun bir zaman da bulamayız."

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.