Düden suyu tahliye kanalı pompaları çalıştırıldı

Düden suyu tahliye kanalı pompaları çalıştırıldı

Düden suyu tahliye kanalı pompaları çalıştırıldı

04 Mayıs 2021, Salı 20:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ELMALI, (DHA)- ELMALI Belediyesi'nin başlattığı çalışma kapsamında düden suyu tahliye kanalı pompaları çalıştırılmaya başladı.

Elmalı Belediyesi'nin, düdenden boşa akan yağmur sularını değerlendirmek amacıyla hazırladığı proje kapsamında, düden suyu tahliye kanalında pompalar çalıştırılmaya başlandı.

Çalışmalar kapsamında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Halil Öztürk, "Yıllardır düdenden boşa akan yağmur sularını değerlendirmek, hem Bayralar, Eymir, Düdenköy, Yakaçiftlik ve Avlan mahallelerimizde çiftçilik yapan vatandaşlarımızın sulama suyu ihtiyaçlarını karşılamak hem de buradan arta kalanı ile kuraklık yüzünden kurumaya yüz tutan Avlan Gölü'nün beslenmesi için geçtiğimiz senenin nisan ayında çalışmalara başlamıştık. Bugün pompalarımızı çalıştırarak kanalı su ile buluşturmanın mutluluğu; çalışmalarımızın meyvesini vermesinin heyecanını yaşıyoruz. Bu kanal sayesinde artık çok kıymetli çiftçi kardeşlerimin emek emek yetiştirdiği mahsuller heba olmayacak. Tüm vatandaşlarımıza, Elmalı'mıza hayırlı olsun" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Elmalı Belediyesi'nden 'hoş geldin bebek' uygulaması