Düğün estetiği hakkında merak edilen her şey

Bilinen bir gerçek var ki evlilik için hazırlık yapan çiftler artık sadece düğün ve evin ihtiyaçları değil aynı zamanda kişisel bakım ve estetikleri için de uğraşıyor. Özellikle gelin adaylarının düğün gecesi daha parlak, daha canlı ve daha güzel bir cilde kavuşması, yüz hatlarının belirginleşmesi ve damat adaylarının da dinlenmiş ve biçimli bir yüz şekline sahip olabilmesi için çeşitli bakım ve uygulamalar yaptırabilirsiniz. Dr. Murat Gürel gelin ve damat adayları için önerilerde bulundu.

03 Mart 2020, Salı 12:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Düğünden altı ay önce yaptırılabilecekler

Düğünden altı ay önce yaptırılabilecekler

Kleopatra Aşısı: En son cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan TB 500 Kleopatra Aşısı sayesinde hızlı ve etkili bir biçimde daha genç bir görünüme sahip olmak artık mümkün. Kısa tedavi süresi, tedavi sonrasında sosyal yaşama engelsiz dönüş ve sadece gençleştirmekle kalmayıp cildi besleyen ve sağlık veren özellikleri sayesinde TB 500 Kleopatra Aşısı her gün daha popular bir hale gelen yeni bir tedavi biçimi. Kleopatra aşısı içinde yaşlanma karşıtı ve cilt dokusunu besleyici birçok etken madde bulunan ve ağırlıklı olarak yüksek miktarda peptid içeren bir tedavi yöntemi. TB 500 haricinde birçok yararlı etken madde içeren Kleopatra Aşısı için bir “güzellik kokteyli” demek yanlış olmaz.

Saç ekiminde FUE dönemi: Saç ekimi donör alandan ekim alanına yapılan bir transfer işlemi. Saç ekimi uygulanacak kişi için her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de, başarılı ve doğal bir görünüm için uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken birçok detaya sahip. Günümüzde en çok kullanılan saç ekimi yöntemi FUE Saç Ekimi. Bu yöntem mikro ölçekte yapılan bir uygulama. Yalnızca saç köklerinin alımında kullanılan mikro bıçaklar ile gerçekleştirilir. Önceki yöntemlere göre hem daha kansız ve acısız hem de herhangi bir ize sebep olmadan saç ekimi gerçekleştirilir. Mikro bıçaklar her ekimde değiştirildiğinden uygulanan her kişi için yeni bıçaklar kullanılır. Böylece güvenli bir saç ekimi sağlanmış olur. Saç ekimi operasyonu genellikle 6-8 saat arası sürmekte. Bu süre ekilecek bölge büyüklüğü ve greft sayısına bağlı olarak daha çok ya da az vakit alabilir. Tedavinin tümü için ise 3 gün yeterli.

Burun estetiği: Yüzde ilk olarak göze çarpan burun olduğundan buradaki bir problem de operasyonla düzeltilebiliyor. Operasyon sonrası burnun tam şeklini alması altı ayı bulduğundan, uygulamanın mutlaka düğünden altı ay önce yapılması gerekiyor.

Kepçe kulak operasyonu: Topuz yaptırmaktan kaçınanlara kepçe kulak operasyonu iyi bir seçenek. Genellikle gelin adayları tarafından tercih edilen saç modeli olan topuz, yüz hatlarının daha ön plana çıkmasını sağlıyor. Ancak kepçe kulak şikayeti olan gelin adayları topuz yaptırmaktan kaçınabiliyor. Kulak arkasına kesiyle yapılan bir operasyonla, kepçe kulak sorunu ortadan kaldırılabiliyor. Kesi, kulağın arkasında kaldığından belli olmuyor. Ameliyattan 2 gün sonra sargılar açılarak 4 gün saç bandı takılıyor. Yaklaşık 5-6 gün sonra rahatça sokağa çıkılabiliyor.

Düğünden 3-4 ay önce uygulanması gereken işlemler

Düğünden 3-4 ay önce uygulanması gereken işlemler

Göz altı ışık dolgusu: Göz altı ışık dolgusu, göz altı morluğu, torbalanması ve çukurluğundan şikayeti olan hem kadınlarda hem erkeklerde, yorgun ve hasta görüntüyü canlı ve genç bir ifadeye dönüştürmek için uygulanan etkili ve başarılı bir tedavi. Göz altında görülen renklenmenin temeli, anatomik olarak çok ince bir cilt yapısına sahip olunması. Göz altı morarmasın sebebi yaşın ilerlemesi ile göz yaşı oluğu bölgesinde derinin altında çok az veya hiç yağ kalmaması ve bu alanda bulunan çok sayıda küçük kan ve lenf damarları. Hylaruronik asit göz altı morluk tedavisi sırasında göz altına daha aydınlık ve ışıltılı bir görünüm verdiği için göz altı ışık tedavisi olarak bilinen işlem, çok ince iğneler ile derinin altına enjekte edilir. Yaklaşık 15 dakika süren bu işlemin etkisi 8-12 ay boyunca sürmekte. Yanak ve göz altı arasındaki oluklar, çöküklükler, morluklar ve göz kapağındaki torbalanmalar başarı ile tedavi edilebilir.

Kilit Askı -İple yüz gerdirme: Bu yöntemle daha sıkı bir cilde ulaşmak çok daha kolay. Yaklaşık 45 dakikalık bir işlem olan iple yüz gerdirme işlemi (D lift) ile ameliyata gerek duyulmadan gençleşme sağlanabiliyor. İşlemin tam olarak etkisini gösterebilmesi için düğün tarihinden 2-3 ay önce uygulamanın yapılması gerekiyor. İple yüz germe (D Lift) insan dokusuna uyumlu olan, özel üretilen iplerin ince bir iğne yardımı ile cilt altına yerleştirilmesine dayanan bir uygulama. Lokal anestezi ile uygulama yapma konforu sağlıyor. Uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi gösteriyor. Hastayı sosyal hayatında tutarak tedavi olanağı sunan yöntem, kadın - erkek tüm hastalarda güvenle kullanılabiliyor.

Botoks ile terleme tedavisi: El, ayak, baş terlemesinden şikayeti olan gelin-damat adayları için mükemmel bir alternatif. Bu bölgeler sinir uçlarının birbirine çok yakın olması sebebiyle koltuk altından daha hassas, bu nedenle bölgesel anestezi önerilmekte. Yaklaşık 1 saat süren aşırı terleme için botoks tedavisi hem kadınlar hem erkekler için uygulanabiliyor. Tedavi sonrası hafif kızarıklık ve şişlikler oluşabiliyor ama bu kişinin tedaviden hemen sonra günlük rutinine dönmesine engel değil. Etki tedaviden hemen sonra ortaya çıkmaz. İlk etkileri 2 gün sonra görülmeye başlar ve aşırı terleme yaklaşık 1 – 2 hafta sonra belirgin bir şekilde azalıyor. Etkisini 8-9 ay sürdüren botoks ile aşırı terleme tedavisi arzu edildiği kadar tekrarlanabiliyor.

Düğün töreninin hemen öncesinde yapılabilecek uygulamalar

Düğün töreninin hemen öncesinde yapılabilecek uygulamalar

Botoks: Botoks, istenmeyen mimiklerin engellenmesinde ve mimikler ya da yaş almayla oluşmaya başlayan çizgilerin oluşmaması, artmaması için yapılıyor. Dolgu ise dudakların daha dolgun görünmesi ya da yanak ve yüzün ihtiyaç duyulan bölgelerine dolgunluk verilmesi amacıyla uygulanabiliyor. Botoks ve dolgu uygulamalarının düğünden en az bir-iki ay öncesinden yapılması doğrusu. İnsan yaşamında iletişimi olumsuz etkileyen aşırı terlemeye de düğün öncesinde çözüm getirilebiliyor. Koltuk altı terlemesi, avuç içi terlemesi ve erkeklerde saçlı deride terleme, düğün öncesi en az 15 gün önce botoks yapılması halinde oldukça azalıyor. Hem gelin hem de damatta makul dozda yapılacak botoks uygulamalarıyla yüz, dinlenmiş ve aydınlık bir ifade kazanıyor. Uygulamanın, düğünden yaklaşık 3-4 hafta önce planlanarak yapılması sonucun doğal olmasını sağlıyor ve yaklaşık 10 dakika süren uygulamanın etkisi 6 ay kadar dayanıyor.

Dolgu: Yüzde hacim kazanılması gereken bölgelere dolgu yapılabiliyor, böylece yüz daha genç görünüyor. Yanak ve elmacık kemiklerinin yeterli dolgunlukta olmadığında, çene ucunun küçük veya geride olduğunda, profilin güzel görülmediğinde uygulamanın düğünden bir ay önce yapılabilir, dolgu ile yaygın göz altı morlukları ve çöküklüğünün de kısmen de olsa azaltılabilir.

Işıltı dolgusu ile gözaltı morluklarına veda edin: Mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren yeni bir konsept olan ışıltı dolgusu yaklaşık bir yıl etkisini sürdürüyor. Ağrı oluşmuyor, morluk ve şişlik ise çok düşük seviyede yaşanıyor. Uygulamada cildin ışığı yansıtma kapasitesinin artırıldığını ve ilk uygulamadan itibaren ciltte gözle görülür bir ışıltı sağlanıyor. Yüz geneline uygulanan ışıltı dolgusunda aminoasid, antioksidan, vitamin ve mineraller ile cildin dış etkenlere karşı savunması artırılıyor. Yöntem yüzümüzdeki en dikkat çeken yerlerden biri olan göz altı bölgesine de uygulanabilmesiyle fark yaratıyor. Göz altı ile yanak arasında bulunan çöküklükler, oluklar ve göz torbalarının alt kısmı rahat bir şekilde tedavi edilebiliyor. Protein, vitamin, antioksidan ve mineraller ile gözaltı morlukları da belirgin oranda yok oluyor.

Cilt tedavileri: Cilt ve cilt altı dokusu 20'li yaşlardan itibaren yaşlanmaya başlıyor. Düğün öncesi daha canlı, daha gergin, doğal ve parlak bir cilt yapısına sahip olmak için Akne -Leke Tedavisi, Kumlu Peeling, Nem bakımları ve Oksijen Terapi'den oluşan komple bakım kürleri bulunuyor. Cildin ihtiyacı olan bakım ve tedavi türüne göre bir paket uygulanarak gelin ve damat adayları düğün gününde lekesiz, parıldayan bir cilde sahip olabiliyor.

Saç bakımı: Gelin ve damatların yüzden sonra en çok dikkat çeken bölgesi saçları. Gür, parlayan ve sağlıklı saçlar için kısa sürede sonuç verebilecek farklı tedavi seçenekleri bulunuyor. Saç mezoterapisi ile adaylar düğün gününe hazırlanabiliyor. Bu yöntemde saçlı dokunun 2-3 mm altına inerek, ince uçlu iğneler vasıtasıyla dokunun beslenmesini ve güçlenmesini sağlayacak vitamin, antioksidan ve hastaya özel farklı bileşimler içeren sıvı enjekte ediliyor. Böylece kısa sürede daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olunabiliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme hakkında bilinmesi gerekenler