Dünya İspanya'nın yeni başbakanını konuşuyor (Pedro Sanchez kimdir?)

İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, parlamentoda yapılan güven oylamasını kaybetti ve yeni başbakan Sosyalist Parti lideri Pedro Sanchez oldu. Pedro Sanchez yakışıklılığı ile sosyal medyayı sallarken hem kadınlar hem de erkekler tarafından son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

02 Haziran 2018, Cumartesi 11:04 Son Güncelleme:
A A
Yeni başbakan dünyanın dilinde

Yeni başbakan dünyanın dilinde

Siyaset dünyasında yaşanan gelişmeler magazin sayfalarında değil siyaset sayfalarında karşımıza çıkıyor, okunuyor, tartışılıyor. Bu şaşılacak bir bilgi değil; zaten olması gereken bir şey.

Ancak zaman zaman siyasetçilerin görünümleri, özel hayatları, kaçamakları, skandalları onları başka mecralarda, özellikle de sosyal medyada konuşulur hale getiriyor.

Sosyal medyada çok konuşuldu

Sosyal medyada çok konuşuldu

Bu durumun son örneği de İspanyol siyasetçi Pedro Sanchez oldu. birkaç gündür fotoğrafları Twitter, Instagram, Facebook gibi platformlarda ve dahi Whatsapp yazışmalarında paylaşılır oldu.

İspanya parlamentosunda yapılan güven oylamasından sonra hükümet düştü ve Sosyalist parti lideri Pedro Sanchez İspanya'nın yeni başbakanı seçildi.

2011'den sonra sosyalistler iktidara geldi

2011'den sonra sosyalistler iktidara geldi

Pedro Sanchez ülkenin 7. başbakanı oldu ve 2011'den sonra sosyalistleri yeniden iktidara taşıdı.

Yakışıklılığı dile düştü

Yakışıklılığı dile düştü

Bu sıkça karşılaşılan siyasi olgunun bu kadar çok konuşulmasının sebebi ise Pedro Sanchez'in pek sık karşılaşılmayan ölçüdeki yakışıklılığı. Deyim yerindeyse bir "film artisti" gibi görünen çiçeği burnunda başbakan "Kimdir bu yeni başbakan?" diye meraklanıp fotoğraflarını gören sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük bir heyecan ve sevinçle kucaklandı(!)

Ekonomi hocası

Ekonomi hocası

Peki kimdir Pedro Sanchez? 29 Şubat 1972 yılında doğan siyasetçi 2014 yılından beri partisinin genel sekreterlik görevini sürdürmekteydi. Ekonomi alanında lisans ve yüksek lisans eğitimi var. Siyasi kariyerini sürdürürken doktora derecesi de alan Sanchez aynı zamanda üniversitede ders vermiş bir hoca...

190'lık eski basketbolcu

190'lık eski basketbolcu

Perdo Sanchez 46 yaşında, 190 boyunda ve eski bir basketbolcu. Profesyonel olmasa da hala sporla uğraşan başbakanı sık sık koşu yaparken görmek mümkün.

Yeni başbakan evli ve çocuklu

Yeni başbakan evli ve çocuklu

En çok merak edilen soruyu da cevaplayalım: Perdo Sanchez 2006 yılından beri Begoña Gómez ile evli. Çiftin 2 çocuğu var.

Eşinin en büyük destekçilerinden olan Begoña Gómez, Pedro Sanchez'in her zaman yanında.

Eşi sivil toplum örgütlerinde görev alıyor

Eşi sivil toplum örgütlerinde görev alıyor

Begoña Gómez pazarlama eğitimi almış ve sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev alıyor.

Yakışıklı siyasetçiler kitabında en son Kanada başbakanı Justin Trudeau sayfasında kalmıştık... Pedro Sanchez bayrağı meslektaşından devraldı, bakalım ne kadar uzağa taşıyacak, ilerleyen günlerde göreceğiz.

İspanya göç mü alacak?

İspanya göç mü alacak?

Ancak sosyal medya kullanıcılarının yorumlarına bakılırsa daha şimdiden İspanya'ya yerleşmek isteyen birçok kadın hayranı var.

Kendisine siyasi kariyerinde başarılar ve evlilik hayatında mutluluklar diliyoruz...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.